Kezdőoldal » Utazás » Európa » Igényelt már valaki POSTAI...

Igényelt már valaki POSTAI úton útlevelet 12 év alatti gyermeknek Angliában?

Figyelt kérdés

Személyesen már igényeltünk útlevelet, de postán még nem. Nem tudom, hogy beküldhetek e másolatokat a dokumentumokról, vagy eredetit kell beküldenem, nem teljesen világos.

Leírja a nagykövetség oldalán, hogy pl kell az én útlevelem, meg a gyerek anyakönyvi kivonata. Aztán írja, hogy ha postai úton igényled, akkor a szülő útlevelének másolata, de azt nem írja, hogy az anyakönyvi kivonatának eredetinek kell-e lennie.

Holnap megpróbálom felhívni őket.

Több dolog sem világos:

Magyar cím szerint van hely kihagyva a postázás címének, de az angol címzés más, pl az irányítószám itt 6 karakter, otthon 4...no komment, hogy nem képesek kicsit alkalmazkodni...azonkívűl ott van, hogy leadott útlevél száma...egy rublikával kevesebb van megadva...

Ha valakinek valamilyen tapasztalata van, léci írjátok meg. Holnap megpróbálom ezeket megkérdezni, ha szíveskednek felvenni a telefont. Azon is elgondolkodtunk, hogy szüleink címét írjuk rá, és ők kiküldik ajánlva, ha már nem kell újra átfutnia a nagykövttségen..de ezt is megkérdezzük.

Bármilyen ezzel kapcsolatos tapasztalatot írjatok meg.


2018. márc. 14. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Elképzelhetetlen a számomra, hogy ez hogy működik, lévén a konzulátuson digitális fényképet csinalnak, az kerül az útlevélbe. Nem értetted félre, nem arra vonatkozik, hjigy igénylés után kipostázzák ?
2018. márc. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mármint melyik részét értettem szerintem félre? Hogy lehet postai úton intézni? Lehet postai úton intézni, hiszen úgy írja, hogy ha postai úton intézed, akkor a következő dokumentumokat kell küldened...

Az volt a kérdésem, ha valaki intézett már postai úton, az írja meg a tapasztalatait.

2018. márc. 15. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:

1. SEMMILYEN eredeti dokumentumot NE postázz el, mert ha elkeveredik, akkor bxhatod.

2. gyereknek még NEM kell digitális ujjlenyomat :)

2018. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt honnan vetted, hogy digitális ujjlenyomatosat akarok a gyereknek?

Sajnos nem válaszoltak a telefonhívásomra, nem vették fel. Hétvégén kitöltjük úgy a papírokat, ahogy gondoljuk és elküldjük. Mást nem tudunk csinálni, ha egyszer nem veszik fel. Emailt küldtem, azt kaptam válaszként, hogy nézzem át mégegyszer tüzetesen a honlapon kiírt információkat, ami fenn van a honlapon, arra nem válaszolnak, sziveskedjek türelmesen várni, ha olyan kérdést tettem fel, ami nem szerepel fönn, arra válaszolnak....ki tudja, talán 3 éven belül megkapom a választ. Ha egy óra alatt nem tudják kapcsolni a hívást, az két dolgot jelenthet: vagy srnak a telefonra, vagy ténlyeg ennyire bizik, de ez esetben több vonalat kéne biztosítani...egyébként alapjáraton mikor először ott jártam, meghökkenten észleltem, hogy mennyire kevésnek tűnő ember dolgozik ott. Láttam van két dolgozót...ki tudja, lehet még dolgoznak ott 20-an, de az a kis konzulátus biztos, hogy nem elég nagy ahhoz, hogy 40-50 ember ott dolgozzon, szerintem még 20 ember se. Érdekes, hogy hány ezer magyar emberre van egy max 20 fős konzulátus.

Ha nekem azt mondják, hogy egy bizonyos ügyet ha el akarok intézni, foglalnom kell időpontot és a legközelebbi időpont 4 hónap múlva van, megint csak azt tudom észrevenni, hogy túltelítettség van, kábé dupla mennyiségű embernek kéne azokon az ügyeken dolgozni, főleg, hogy enyhén szólva komoly dologról van szó.

2018. márc. 16. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!