Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londoni kirándulással kapcsola...

Londoni kirándulással kapcsolatban tudnátok pár kérdésemre válaszolni?

Figyelt kérdés

Stanstedi reptére érkezünk. Szállásunk a Paddington állomás mellett van. Néztem vonat és busz jegyeket is. Az út mindkettőnél 1 és fél óra +/-, de a vonat mégis kétszer, háromszor annyiba kerül. Ezért szerintem busszal akkor érdemesebb menni.


-A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy a buszmegálló mennyire van messze, könnyen megtalálható a reptéren? Csak hogy tudjam mennyire kell sietnünk és milyen időpontra vegyek jegyeket. Ha 4 re ott a gépünk, akkor elég lenne 4:30ra buszjegyet venni, vagy inkább 5 órásat nézzeK?


-Az Oyster kártya hogy működik pontosan? Olvastam, hogy van rendes oyster és visitors oyster, a különbség csak annyi, hogy az alap oysterért visszakaphatod az 5 fontot a másikért meg nem. Akkor miért venne bárki is visitors oystert? 1 napra 1 személynek mennyivel kellene feltöltenie a kártyát? Ha a napi busz limit az 1-2 zónában 6.60 font, akkor ennyivel kellene 1 napra számolni?



2018. márc. 15. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

A vonat kényelmesebb és nem kerülhet dugóba, ezért drágább. Ha buszban gondolkodsz akkor az easybus.com-ot javaslom, ott lehet kifogni a legjobb árakat és az idő sem kötött annyira +/- 60 perces intervallumban más buszra is felszállhatsz ha van hely.


Ami oyster kártyát illeti én ahelyett egy paypass-os bankkártyát javaslom, azt ugyanúgy lehet használni és talán olcsóbb is és nem kell bajlódni a töltögetéssel, visszaváltással. Ugyanúgy tudod használni, mint egy oyster kártyát.

2018. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van feladott poggyászod, akkor azért minimum 1 órával érdemes számolni, mire kijutsz a terminálról.
2018. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A napi limit meg £4.50 buszra, zónától függetlenül, úgyhogy annyival számolhatsz naponta, ha csak buszt használsz. A visitor oyster fel van töltve előre, (gondolom £5-tal), míg a sima meg le tud menni mínuszba, úgyhogy ott magadnak biztosítasz egy £5-os hitelkeretet. (Viszont miután mínuszba ment, nem tudsz vele utazni, amíg fel nem töltötted.)
2018. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért is választottam inkább a buszt, mert szinte közvetlen a hotelunk előtt tesz ki minket, amíg a vonat a Liverpool streetig megy és onnan valamire át kelle szállni, amíg elérünk a Paddington állomásig. Kicsivel tovább tarta az út, de kényelmes olyan szempontból, hogy nem kell átszállni. Feladott poggyász amúgy nincs, csak a táska, amit felvihetünk magunkkal a repülőre.


Paypassos kártyáról tudok, de ilyenünk nincs, ezért kell az oyster. Ezt elfelejtettem mondani. A busz napi limit meg csak 4.50 akkor? Én valahol 6.60 at olvastam, lehet régi infó volt. Akkor maradunk a visitors oysternél. Gondolom nem lehet túl bonyolult a használata. Úgy képzelem el, mint egy bankautomatát, gondolom hasonlóan is működik.

2018. márc. 16. 14:47
 5/5 anonim ***** válasza:

£6.60 a napi limit az 1-2. zónában, ha metrót/vonatot/overgroundot/tramet/DLR-t/buszt használsz. Viszont a buszokra külön szabályok is vonatkoznak, ha csak buszt használsz: nincsenek zónákhoz kötve és £4.50-nél nem kerül többe adott napon. (Amúgy £1.50 egy útra, illetve 1 órán belül a második útért nem kell fizetni.)

És valóban, ATM-hez hasonló jegyautomatáknál is fel tudod tölteni az oystert, ami készpénzt és bankkártyát is elfogad.

2018. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!