Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol találhatok lehetőségeket...

Hol találhatok lehetőségeket önkéntességhez a környező országokban?

Figyelt kérdés
Budapesten tanulok, hétvégente szeretnék átutazgatni környező országokba, főleg nagyobb városokba nyelvet gyakorolni, tanulni (angolt és németet beszélek) (Bécs, Ljubljana, Pozsony) Mivel anyagilag az utazás is elég megterhelő, a szállás meg főleg, hétvégi munkát külföldön pedig elég bonyolult lenne elintézni, meg emberekkel foglalkozó helyen (pl hotel/hostel recepciós) anyanyelviekkel szemben hátránnyal indulok, ezért gondoltam önkénteskednék szállásért, a helyi embereket, szokásokat is jobban megismerem így. A helpstay-en néztem, de Európában csak kettő lehetőséget találtam, azok is Franciaországban vannak. Tudnátok valamilyen ötletet adni, merre induljak el? Esetleg ha van tapasztalatotok ilyen témában, arra kiváncsi vagyok.

2018. márc. 15. 13:13
 1/4 D. Brasco ***** válasza:

Egy ujabb önkénteskedő bajnok ,aki egyebkent az önkénteskedés fogalmával sincs tisztában......

De csak kivancsisagból te mire gondoltal?Megis mit tudnál nyujtani a helyieknek szallasért cserébe?Főleg egy hetvege alatt??!?

2018. márc. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én még nem használtam az oldalt egyenlőre, de tervben van. Mégis nagyon nagyon ajánlom. Már attól jobban érzem magam, ha csak a host-ok listáját böngészem. :D workaway.info Viszont 2-3 napra sokkal nehezebb rajta lehetőséget találni. A legtöbb host írja, hogy minimum mennyi időre szeretne önkénteseket (vannak, akik minimum 2 hetet, vannak, akik minimum 2 hónapot írnak). Eddig csak egy olyannal találkoztam, hogy maximum egy hét. De sok sikert, nézelődj azért, hátha találsz valamit.
2018. márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem egy hétvégére gondoltam, hanem akár a következő 2 hónapot, azaz 8-10 hétvégét is bevállalnám. Főleg egy hostelre gondoltam, ott recepciósként segíteni, esetleg takarítani, vagy felszolgálni, sütni-főzni. Igazából bármi, dolgoztam már kertépítőként is, tudok sütni-főzni (igazi ételeket). Biztosan talál valamit, aki akar, csak megkérdeztem, hogy van-e ötletetek. Egyébként fiú vagyok, ez nem derült ki. Akár csomagpakolás, ilyesmi is szóbajöhet, vidéken nőttem fel, sokmindenben tudok segíteni.
2018. márc. 15. 18:54
 4/4 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, letárgyalom valami cégtulajdonossal, hogy hétvégente számíhat rám ha valamiben segíteni kell, cserébe csak szállást kérek. Mint írtam, nem az önkéntességről szól, hanem meg akarom ismerni, milyen ott, és úgy gondoltam, így egyszerűbb, mint munkát szerezni, bejelentenek oda stb, a tulajdonosnak sem kell adóznia utánam, csak egy ágyat idead, amin lehet pont senki sem aludna. Meg nem csak nézelődök a városban, hanem ott is hasznossá teszem magam
2018. márc. 15. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!