Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt olyan aki skóciában él?

Van itt olyan aki skóciában él?

Figyelt kérdés
Ott is vannak hiányszakmák? Milyen ott élni? Nehéz munkát találni? Lehet munkát találni nyelv nélkül?
2018. márc. 20. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvtudás nélkül eszedbe ne jusson! Normális helyen nem kapnál munkát, ahol igen ott meg úgy átvernének, mint a huzat. Elköltözni egy másik országba nem kis beruházás, azért férjen már bele egy féléves intenzív nyelvtanfolyam előtte. Egyébként Skócia remek választás, élhető ország, szép környezet, kedves és befogadó emberek. Csak tényleg a nyelvtudás azért kell, mert különben mit csinálsz? Állásinterjún mi lesz? Megkapsz egy állást valami csoda folytán, mi lesz?
2018. márc. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
Mindig is annyira kivancsi voltam erre de sosem kaptam valaszt.....de hatha majd most!Nyelv nelkul egy idegen orszagban mégis hogy képzeled a kiköltözést/ott élést/munkavállalást stb?!?
2018. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Skót szakemberek, autószerelők, villanyszerelők bármilyen szakik általában bénák. Nem értenek semmihez, az oktatásuk miatt nem úgy tanulnak ki egy szakmát mint mi itthon. Ha pl a lakásod felújátásán gondolkozol, érdemesebb magadnak csinálni, mert a villanyszerelő ráköti a bojleredet a villanyoszlopra átfúrva az összes útban lévő falat (megtörtént). Ezek alapján el lehet helyezkedni. Sok idiótát lehet találni, ha jól beszéled a nyelvet ez akár hasznodra is válhat egyes esetekben. Nyelv nélkül ne menj ki.
2018. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Krvának épp elmehetsz...
2018. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudok valamennyire angolul és van ott egy ismerosom aki teljesen is tud és van ott lakása csak itthon még keresnem kellene több pénzt hogy megtudjak rendesen indulni skótba csak nem tudom tudnék-e munkát találni így hogy nem tudok rendesen angolul és ha tudnák is mi a választék odakint? Ezért gondoltam elvégzek még valami szakmát ami odakint is nagyon jó lenne meg hasznos is
2018. márc. 22. 12:11
 6/8 D. Brasco ***** válasza:
Még a saját anyanyelved sem tudod használni....innentől kivancsi lennék arra a "valamennyire tudok" angol tudásra!
2018. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyelvtanfolyamot végezd el, ne a szakmát. Mert ha van nyelvtudásod, de nincs szakmád, attól még kaphatsz bizonyos munkákat. Ha viszont szakmád van, de nyelvtudás nincs, akkor a szakma se ér semmit. Arra is készülj, hogy Skóciában nem a standard angolt beszélik, tehát a "valamennyire tudok" valószínűleg nem sokra lesz elég.
2018. márc. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen munkát mindenhol lehet találni minimális nyelvtudással (mosogatásnál legalábbis nem számít...), de hogyan intéz ügyeket valaki a jó nyelvtudás nélkül? Bankszámla nyitása, orvoshoz menés, lakásszerződés aláírása, stb...
2018. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!