Kezdőoldal » Utazás » Európa » Két huszonéves lány nyugodtan...

Két huszonéves lány nyugodtan elindulhat Európa nagyvárosaiba egyedül?

Figyelt kérdés

Jártam már elég sok helyen, könnyen tudok tájékozódni, de a barátnőmről egyik sem mondható el. Soha nem voltam egyedül és fiúk mindig voltak velünk, de azért így is volt, hogy nem éreztem magam biztonságban pl. Párizs vagy London egyes helyin, sőt rendesen féltem. :/

Érdemes tartani valamitől vagy nyugodtan vágjunk neki? Szeretnénk bejárni Európa nagyvárosait barátnőmmel, előfordulhat, hogy eltévedünk vagy ilyesmi? A metrókat elég egyértelmű használni, de bármi lehet.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi a tanács? Alaptalan a félelem?


2018. márc. 26. 21:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elég rosszul fogalmaztam, az “egyedül” azt úgy értem, hogy ketten együtt, viszont tapasztalt ismerős vagy a párjaink nélkül...
2018. márc. 26. 21:41
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Manapsag biztonsagos helyek mar csak Azsiaban vannak, ha biztonsagot akarok akkor oda kellenni.
2018. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Ennyi erővel akkor a lakásból se merjen kilépni az ember mert Magyarországon is millió baja lehet az embernek, Budapestet sem mondanám marha biztonságosnak. Egy példa: Mi a legjobb barátnőmmel évek óta járkálunk kettesben ide oda és soha nem ütköztünk semmilyen problémába pedig nem is a tipikus turista "negyedekbe" járunk sőt van, hogy couchsurfingelünk, stoppolunk stb. és még élünk. Soha nem úgy megyünk valahova, hogy végig rettegünk mi történhet, persze ez nem azt jelenti, hogy nem figyelünk oda magunkra meg hogy milyen környékekre milyen emberek közé mászkálunk. Bátorság ;)
2018. márc. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Ez egy qrva hülye ötlet. Főleg úgy nem értem a dolgot hogy már voltál olyan Ny.Eu nagyvárosban ahol rendesen féltél.

Én 7 éve 3 helyen élek -Rotterdam, London, Bécs-, majdnem 40 éves, nem túl ilyedős faszi vagyok, de voltak olyan szituk ahol megremegett a lábam. Londoni tömegverekedések egy sima pubban, vagy szórakozóhelyen, vagy mikor pusztán azért kötnek beléd mert van veled egy csinos lány, de volt hogy késsel akartak kirabolni, illetve voltam tanúja halálos kimenetelű késelésnek is az utcán. Ezek mind szélsőséges estek, de London, Parizs, stb rohadtul nem biztonságos helyek 2 fiatal lánynak tök egyedül.

2018. márc. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Én tök egyedül voltam Németországban, este is mászkáltam, egy pillanatig se jutott eszembe, hogy parázzak. Nem lehet állandó rettegésben élni. Ennyi erővel Pesten se mászkálj, mert jaj bármi lehet.

Figyelmesnek kell lenni, de nem szabad állandóan félni.

2018. márc. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Mivel viszonylag sok a szingli kollegina a cégnél, akik ráadásul kíváncsiak is a világra, elmondhatom, hogy nagyon sok ilyen utazásról hallottam már beszámolót és senki sem említette, hogy félt volna. Pedig rá is szoktam kérdezni arra, hogyan ítéli meg a biztonsági helyzetet mert idehaza rengeteg szemetet etet meg velünk e téren is a kormánymédia és jobb tisztán látni.


Szerintem ha nem mutogatod a nálad lévő értékeket, kerulod a sötét, félreeső helyeket, nem iszol mértéktelenül / nem előtted felbontott italból és hallgatsz az ösztöneidre, a világon semmi bajod nem lesz.


Ha nem vágtok bele, rengeteg élményről és az életetekben később fontossá váló tapasztalatról maradtok le és bebábozódtok, félinformációkból fogtok képet alkotni a világról, ami könnyen átverhetővé és igazából védtelenné tesz. Ne hagyjátok magatokat elbizonytalanítani.


Ajánlott olvasmány a Hogyan menjünk világgá? c. könyv.

2018. márc. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Minden második kérdés Nyugat-Európától rettegés, egyszerűen nem értem. Ha szerintetek már ez sem biztonságos, akkor hova mertek menni? Tévedtem már el Delhiben egy nagyon durva nyomornegyedben éjjel, volt hogy nekem kellett egy kígyót kiraknom az ágyamból, vagy épp ott hagyott a sofőröm a semmi közepén Tádzsikisztánban aztán stoppolhattam. Semmi bajom. Az egész életeteket rettegésben élitek le, ahelyett, hogy élményeket, tapasztalatokat gyűjtenétek? Jó szomorú egy élet lehet. Főleg, ha már a világ nagyjából legbiztonságosabb szegletéről is azt gondoljátok, hogy veszélyes. Dhaka éjjel, na az mondjuk már talán veszélyes, de ott sem lesz semmi baja az embernek ha van nála pár száz forint kenőpénz.
2018. márc. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nem a város a kérdéses, hanem az, hogy félsz: Két huszonéves lány nyugodtan elindulhat Europa nagyvárosaiba egyedül, úgy, hogy retteg? Én a helyedben nem mennék, mert bármelyik város veszélyesnek tűnik annak, aki így megy oda.
2018. márc. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
De nyolcas, hiszen azért félnek, mert a büdös életben nem voltak meg ezeken a helyeken és állandóan tolja nekik a Fidesz a szårt, hogy így veszélyes, úgy erőszakolják meg, emígy migráns, amúgy No go zóna... persze hogy fosik, amíg oda nem megy és làtja, mekkora ordenàré kamu az egész.
2018. márc. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a két huszonéves nem képes az alap biztonsági dolgokat betartani, akkor nem érdemes menni sehová. Ha igen, akkor meg irány utazni..
2018. márc. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!