Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen Parga? Júniusba megyunk...

Milyen Parga? Júniusba megyunk pargaba. Akik voltak már ott mik voltak a tapasztalaitok? Árak, strand, emberek, éjszakai élet?

Figyelt kérdés

2018. márc. 28. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Mint Pest. Az ovaros az teljesen, meg az epuletek is.
2018. márc. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Görögország ugyanokyan, mint Pest??? Melyik része?
2018. márc. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Timici_timicike válasza:
100%
1/2-es szerintem Prágát olvasott, én is hirtelen azt olvastam :) Már szinte akartam is válaszoni :))))
2018. ápr. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már több, mint egy éves kérdés, de hátha rákeres valaki.


Parga egy ékszerdoboz, egészen különleges attól, hogy egy élő, saját jogán is létező település, nem csak egy turistagyár szabályos utcakiosztással és 3-4 emeletes apartmanházakkal.


Persze minden a turizmusról szól, több tengerpart (kavicsos, kavicsos-homokos és a vár túloldalán homokos strandjai vannak), éttermek, bárok, "bazár" pizzériák (ezt soha nem értem görögországban), meg persze egy csomó kisebb-nagyobb templom. Ja, és a vár. Meg a sziget a kápolnával és a kolostorrommal. Meg a mellette lévő hegyen a Szent Ilona templom (legjobb panoráma).


Annyi a látnivaló, mintha máshol nyarlava befizetnél két buszos túrára is! Engem nagyon megfogott.


Az árakról - szokásos Turistaárak, gyros asszem 2.30 euró körül volt. Boltok közül a strand végén balra eső nagyobb boltot érdemes felkeresni, érezhetően olcsóbb - bár az árszínvonal ott is egy kicsit drágább, mint itthon vásárolni. Van egy bolt az iskola mellett is, kicsit fentebb, már az óvárosi rész fölött, az is jó. Sokan dicsérik a Green Bakery-t, szerintem semmi extra, de drága.


A strandok közül a "városi" strand jött be, egyszerűen azért, mert az volt közel, elég nagy, szemben vele a sziget, ahova simán be lehet úszni (és annak is van egy 150-200 négyzetméteres partja, de az eléggé átjáróház a szigetre látogatók miatt, viszont mivel északra néz, egész nap árnyékos. Oda viszont értelemszerűen be kell úszni...


Az emberekről. Én utószezonban (szeptember végén) voltam, az talán egy kicsit más, mint a főszezon. Ami tetszett, hogy a korosztály teljesen vegyes volt, iskolaidő ellenére voltak bőven fiatalok is, kisebb-nagyobb gyerekesek, idősebbek, viszont nem csak szerb, orosz, román, meg magyar szót hallottál, hanem egy csomó angol, német, holland, dán, norvég is volt. Jólszituált emberek mozogtak, de egyáltalán nem volt kivagyi, vagy fellengzős a hely.


Az érződött, hogy ez a hely főszezonban sem egy kis-ibiza, vagy ha már Görögország, akkor Platamonas, tehát nem egy veretős hely. Bárok, éttermek, pizzériák, késő éjszakáig nyitva álló bazárok, boltok vannak, rockkocsma is. Egyáltalán nem csendes, de valahogy normális az egész. Ez nem a Bulinegyed, a'la Európa Sgglyuka, na...

2019. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!