Kezdőoldal » Utazás » Európa » Volt már valaki Ungváron és...

Volt már valaki Ungváron és Csapon vonattal? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés

A Latorca IC-vel volt valaki Csapig? Mennyit kell várni a határon? Külön a magyar oldalon és az ukrán oldalon.

Esetleg volt-e valaki Ungváron úgy, hogy Csapon buszra szállt? Van még ilyen lehetőség, mennyire drága és mennyi idő Csap-Ungvár busszal?

Esetleg ment valaki Záhonyból Csapra más vonattal? A Latorca IC-n kívül van személyvonat is? Vagy csak az ún. "határvonatok"?



2018. ápr. 3. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Februárban voltam a Latorcával arrafelé.


1. A nemzetközi jegy egy rablás, ezért érdemes egyszerűen belföldi jegyet venni Zahonyig, majd ott közel egy órád van a továbbindulásig. A nemzetközi közvetlen kocsihoz csatolnak egy külön kishatárforgalmi kocsit, az ebbe szóló jegy kb 1400 Ft oda-vissza útra, egyirányú jegy ugyanennyi(!). Ezt csak Záhonyban veheted meg, de mint említettem, van rá idő bőven. Van resti, mosdó, kulturált váróterem, a vonatra felszállni legkésőbb negyed órával indulás előtt kell és a jegy-, útlevél- és vámvizsgálat felszálláskor történik. Az eljárás minden vonatnál ugyanez.


Csapra érkezve a hatósági ellenőrzések a nemzetközi allomasepuletben folynak, érdemes igyekezni, egy kocsinyi ember is elég szép sort tud generálni. De szerintem max 20 perc.


Csapról gyakran indulnak buszok Ungvárra, hozzàvetőleges menetrend a bus.com.ua oldalon fellelhető. A buszjegyek ára nevetségesen alacsony. Ezen kívül sokan vállalnak fuvart magánautókkal, igazából ezek sem túl drágák, főleg , ha összeálltok többen.


Visszaúton a nemzetközi jegyedet érvényesíttetni kell a nemzetközi pénztárban és ezért kisebb díjat is felszámítanak, legyen pár hrivnyád még erre. Érdemes indulás előtt 20-30 perccel már ott ténferegni az útlevélellenőrzés bejáratánál, bár aligha hagynak ott bárkit is, hacsak nincs probléma a hatóságokkal. Záhonyban is számolni kell 15 percet átszállásra, az ellenőrzés után szállhatsz csak le.

2018. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kíváncsi lennék még néhány információra.

Busszal mennyi idő Csapról Ungvár? Az a gyorsabb megoldás, vagy a vonat?

Mármint, tegyük fel, hogy nem a Latorcával megyek, hanem Záhonyban felszállok egy személyvonatra, ami Csapra, ott leszállok és onnan mennék Ungvárra.


A másik, ami érdekelne, hogy a határon mennyit kell várni? Ha vonattal vagyok, mondjuk nem a Latorcával, hanem személyvonattal, ami Záhonyból megy.

Én azt hiszem Záhonyból több személyvonat is megy Csapra, arra gondolok.

2018. ápr. 9. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!