Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi kezdőtőkével vágnátok...

Mennyi kezdőtőkével vágnátok bele külföldön új életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Párommal tervezünk kiköltözni. Én mechatronikai mérnök vagyok, nemsokára a második diplomám is meglesz (msc most nyáron, legkésőbb az év végén). 1 év munkatapasztalattal rendelkezem.


Barátnőm gyógytornász, ő most végez.


Én angolul tárgyalási szinten beszélek, minden nap használom, barátnőm pedig társalgási szinten. Más idegen nyelvet sajnos nem beszélünk.


Én össze tudtam gyűjteni 4,5 millió forintot, mert eddig mivel diák voltam kollégiumban laktam, de mellette ugye dolgoztam mérnökként teljes állásban.


Ennyi szerintetek elég kimenni, illetve tudnánk munkát keresni a szakmánkban? Még nem kezdtünk el keresni semmit, tegnap döntöttük el. Ez nem is ilyen hirtelen projekt lenne, hanem jövő év végéig akarjuk kivitelezni.


Válaszokat köszönöm!



2018. ápr. 9. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezeken a területeken itthonról is tudtok (a viszonylagos biztonságból) keresni munkát. Küldjétek el az önéletrajzotokat pár helyre, és ha úgy látjátok hogy van érdeklődés utánatok akkor hajrá. De a semmibe ne menjetek ki.


A pénz maga szerintem elég, még drágább városokban is akár fél évig is elvagytok belőle, még akkor is, ha addig egy fillér bevételetek sincs.

2018. ápr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bőven elég, ne is szánd az egészet a kiköltözésre, hagyjál tartalékot. Munkát kereshetsz már otthonról is, regisztrálj álláskereső oldalakon hátha egy fejvadász megtalál. Nem hiszem, hogy gondod lesz.
2018. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Svájcban nekem első hónapban elment a 1,5 milla megtakarításom - lakás 3 havi kaució (4000 chf), plusz Krankenkasse, ügyintézési díjak, kaja.


De az első fizum után már jóvilág volt :D

2018. ápr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kezdőtőke elég, mi is ennyivel vágtunm neki Írországnak a férjemmel.
2018. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!