Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy szoktatok külföldi...

Hogy szoktatok külföldi nyaralást szervezni magatoknak?

Figyelt kérdés

Pl. most nyáron nagyon szívesen kiutaznék a nagymamámmal Rómába, de fogalmam sincs hogy kezdjek neki a megszervezésének. :(

Ha ti külföldre szerveztek utazást, hogy csináljátok? Utazási iroda? Internet? Azon belül hol?


Köszi a segítséget!


2018. ápr. 22. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jegyfoglalás, helyi közlekedés megtervezése, szállásfoglalás, programtervezés. Az utóbbi kettőhöz Tripadvisor és hasonló oldalak használata nagyon hasznos tud lenni...

Ha ez sci-fi kategória, akkor inkább utazási irodával menjetek. Annak is van létjogosultsága.

2018. ápr. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csakis egyénileg.

1. Cél: Róma

2, Út: neten: repülőjáratok figyelése, a legjobb ajánlat kifizetése

3. szállás: booking.com: Ha már tudom a pontos dátumot akkor onnantól nézem a szállásokat.

4.információ gyűjtés: neten utána olvasok az adott hely( Róma) helyzetének, árainak, látványosságainak. Az infók alapján kalkulálok a kint töltött idők napi költségeiről. Így nagyjából tudom mennyi költőpénzre van szükségem.

5. Utas biztosítás kötés

2018. ápr. 22. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első keresztkérdés: feltételezem, hogy nagymamád viszonylag idős. Nyáron Rómában nagyon meleg és rengeteg turista tud lenni. Biztos ez az ideális évszak ehhez a látogatáshoz?
2018. ápr. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Bérelj lakóautót ha igazi kalandra vágysz. Nem kell igazodnod a rep.járatokhoz, megvan a szállás is oldva, ha nem tetszik a környék egyszerűen odébbálltok.
2018. ápr. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Repülő: skyscanner.hu

Szállás: booking.com, ha sokan megyünk akkor egy teljes lakás az airbnb.hu-n

Helyi közlekedés: maps.google.com

Programok: Google Trips, tripadvisor.com

2018. ápr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én ehhez túl kényelmes vagyok. Soha nem volt még olyan, hogy lett volna úticél. Mindig bemegyek a helyi utazási irodába, megmondom a fix összeget, és mindig volt eddig több ajánlatuk.
2018. ápr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megveszem a repülőjegyet meg lefoglalom a szállást. Ehhez az internet segítségét használom.
2018. ápr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindig egyénileg szervezünk, tedd azt te is. Szállást is, repjegyet is kapsz a neten.

Használd a fapados oldalakat.

Nekünk például a hazaút tuti, és 7 hónapja megvéve 3000 forintért, az odaút még mindig drága, azt majd akor vesszük, ha olcsó lesz.

2018. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Először eldöntöm az időpontot. Mi mindig autóval megyünk, az nem.gond, ha repülővel mennénk, először megvenném a repjegyet. Szállást foglalok interneten. Itt több a lehetőség, olyat keresek, ami árban és helyileg is megfelel. Pl. Booking.com, de van ezer más is, ha beírod a google-ba, hogy hotel Rome és az időpontot. Ha megvan a szállás meg az utazás, rákeresek a helyi látnivalókra úgy nagyjából. Ha valami forgalmasabb múzeumba neten kell jegyet venni, akkor megveszem előre, hogy ne kelljen sorba állni. Egy füzetbe vagy a telefonomba megtervezem kb hogy miket néznénk meg szívesen. Soha nem tudom persze 100%-ban tartani a tervet, de jó ha van támpont. Veszek egy helyi útikönyvet, ha még nincs itthon, ott is megnézem, hogy mit ajánlanak, bejelölöm, ami érdekel. Neten rákeresek a belépők áraira kb, illetve megnézem egy-két étterem árait, hogy kb tudjam, mire számíthatok. Ebből kijön kb a napi költségvetés, hogy mivel fogunk gazdálkodni. Hát kb ennyi. Utána meg számolom a napokat, és tervezgetem, hogy mit vigyek magammal.
2018. ápr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. Repjegyfoglalás. Ehhez a Skyscanner-t tudom ajánlani.

2. Szállásfoglalás. Booking.com

3. Programok megszervezése. Tripadvisor, illetve én be szoktam írni Google-ba, hogy "what to do in Rome", és kiad random utazós blogokat, ezek hasznosak tudnak lenni.

4. Ne felejtsetek el jegyeket venni a helyi tömegközlekedésre. Nekem eleinte ez volt az, amit mindig elfelejtettem belekalkulálni.

2018. ápr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!