Kezdőoldal » Utazás » Európa » 18 nap alatt ki lehet állíttat...

18 nap alatt ki lehet állíttatni egy útlevelet (euro-passport)? Illetve ha távol vagyok a lakcímemtől, tartózkodási helyen hogy lehet gyorsan intézkedni?

Figyelt kérdés

Most 2 perce kaptam egy értesítést, hogy 05.25-re muszáj, hogy legyen útlevelem, ez a bizonyos euro-passport még jobb lenne.


Valaki csak címszavakban eltudná mondani, hogy ilyenkor mit kell csinálni?


Hivjak fel valami közig szervet mobilon, hogy melyik kerületben tudják nekem leghamarabb kiállitatni? (ez cska tipp, de fogalmam sincs hogy megy)


köszi előre, SOS lenne és nagy segítség


2018. máj. 6. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen euro-passportról beszélsz, mert olyan nincs. Magyarországon útlevél van, a központi okmányirodában a leggyorsabb az ügyintézés, ha ott igényeled meg, akkor valószínűleg normál eljárásban is meglesz addigra.
2018. máj. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Bármelyik kormányablakba mehetsz útlevelet csináltatni, nem muszáj a lakhely szerintibe. Én kb 1 hónapja csináltattam (BP), személyes átvétellel kértem, 3 munkanap múlva mehettem is érte.
2018. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A normál elkészülési idő legfeljebb 20 nap, de lehet 1 hetes, 3 napos vagy 1 napos határidővel igényelni, nyilván minél rövidebb határidővel kéred, annál drágább. Általában 7-10 nap alatt megkapod normál igényléssel is, de ha biztosra akarsz menni, akkor válaszd az 1 hetes igénylést.
2018. máj. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Euro-passport nem létezik.


Megigényled sürgősségivel az útlevelet és 24 órán belül kézhez kapod. :)

2018. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen. Csak azt mondták, hogy szükségem van Euro-passportra de személyit nem fogadnak el. Ellenben azóta sikerült megerősítést kapni arra amit feltételeztem, hogy az Euro-passport alatt ők azt értik, hogy bármely tagállamában van érvényes útlevelem :D
2018. máj. 8. 20:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Mihez kell egyébként?
2018. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!