Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jelenleg milyen állapotok...

Jelenleg milyen állapotok (kiemelten szoba- és étterem árak) uralkodnak Ukrajnában (főleg Kárpátalján, illetve Ogyesszában és Lvivban)?

Figyelt kérdés

Emellett:


Szabad hinni az Instagrammos/Vkontakte-os csili-vili (elég drágának tűnő...) ruhákban pompázó lányok fényképeinek? Mármint, hogy ilyen jól megy meglehetősen sokuknál?

.

.

.

Mert az egyik "oldal" folyton azt hangoztatja, hogy állítólag már a Balkánnál is rosszabb a helyzet keleti szomszédunknál (de minimum Szerbia szint).


Hiába a sok drága holmi, valamiben meglátszik azért a rossz helyzet. (Rendben, hogy valami másban látszik meg igazán a jelenlegi elszomorító szituáció, de akkor mégis MIBEN?)


A másik "tábor" pedig azt mondja és írja, hogy nem ilyen rosszak azért a körülmények, nincs ott olyan olcsóság, mint sokan hiszik.

.

.

.

Melyik társaságnak van igaza, és ez konkrétan MIBEN nyilvánul meg?



2018. máj. 7. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a VK-ra nyilván a pozitív tartalmakat teszik ki magukról az emberek, hiszen ez ugyanúgy egy kirakat, mint idehaza a Facebook. Nyilván leszűrhetsz belőle ezt-azt egy emberről, de az adott térség gazdasági viszonyairól aligha.


Én jártam idén Kárpátaljàn és látványos, hogy mennyire diszfunkcionálisak az állami intézmènyek. Ezek óhatatlanul kihatnak a mindennapi életre is. A magánszférában egy fokkal jobb a helyzet, a magyar àrszínvonal közelében és az alatt is találtunk megkehetosen kulturált, bár gasztronómiailag legfeljebb közepesen izgalmas éttermeket. A szállások minősége is elég változó, bár volt, amikor szándékosan Inturiszt-szállóba mentünk - hát az egy időutazás volt és nem a càri idők pompájába.


Kijev ehhez képest pedig egy prosperáló nagyváros, ahogyan Ogyessza és Lviv is. Ezek gazdasági potenciáljuknáp fogva elég jó megélhetést nyújtanak a magánszférában ténykedőknek, de az állami szfèrában ott is igen nehéz megélni.

2018. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez egy elég mindenre kiterjedően részletes válasz volt, de nem akartam ennyire mélyen belemenni a témába. Azért kösz! :)


Inkább valami olyasmire lennék kíváncsi, hogy az átlagemberek élete milyen a hétköznapokban. A kis, szabad szemmel is látható dolgokra gondolok. Valami olyasmi érdekelne, hogy adott embereknél egy oldalon (például VK) látok nagyon puccos ruhákat, gazdagon terített asztalokat, vagy drága mobilokat, ugyanakkor lejjebb görgetve a fényképeket ugyanannál az egyénnél találok (szinte rendszeresen) kicsit avitt, enyhén rozoga kinézetű szobákat, vagy homlokzatokat (hogy ez kollégium, vagy saját szoba nem tudom).


Ehhez kapcsolódóan írja a két tábor, hogy:


1.: Nagyon nagy (fel se tudjuk fogni) a szegénység, hotelek, éttermek olcsók (egy szoba 2000-3000, éttermi kaja: 500-700 forintnyi hrivnyákba kerülnek), mindenki menekülni akar, vagy:


2.: Épp az ellenkezőjét - nem olyan olcsó már a vidéki Ukrajna, mint öt-tíz éve.


Melyik igaz?

2018. máj. 7. 14:37
 3/4 anonim ***** válasza:

A szállások vidéken olcsók, az éttermek szerintem nem különösebben, persze az egyszerűbb kantinokban, kávèzókban olcsóság van, de ott max mirelit pizzát kapsz meg közepesen fűrészporízű pelmenyit meleg sörrel. (Nyáron sem nagyon hűtik a sört.) A jó minőségű kaja magyar àrakon van, ami a helyi jövedelmi viszonyok mellett drágának számít.


És igen, a lányok csillogó ruhában és magassarkúban is végiglejtenek a kóbor kutyák járta, egykor betonozott, most homokkal borított falusi utcán a faházak között.

2018. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ukránokkal nincs sok tapasztalatom, de a többi keleti szlávról hasonló dolgokat tudok mondani.

Nálunk az egyetemen az orosz cserediák lányok öltöztek fel mindig gyönyörűen, vadiúj ruhák, tökéletes smink, magassarkú. Órán meg hallgathattuk a gyomruk korgását, mert kajára nem maradt pénzük, egyszer az egyikük rosszul is lett.

Belaruszban a barátnőméknél laktam, és egyik este a pasijánál aludtunk. A falakon ocsmány, füstös tapéta, aminek a fele lekopott, évtizedes parketta, hatvanas évekbeli fürdő. Ágyat nem tudtak még venni, volt egy matracuk, mi meg a kanapén aludtunk. Nem nagyon mertem erre rákérdezni, de lehet, hogy szimplán nagyon drága a felújítás, vagy nem látják értelmét.

2018. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!