Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerbián keresztül autóval?

Szerbián keresztül autóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nyáron szeretnék a tesómmal keresztülvágni autóval Szerbián (Görögországba tartunk, rendszeresen utazunk oda, eddig repülővel tettük meg ezt az utat, de most ki szeretnék próbálni egy autós verziót).


A kérdésem az lenne, hogy mennyire "biztonságos" két húszasévei elején járó fiatalnak ez a vállalkozás, értsd mennyi az öhmm.... pénzigénye a szerb hatóságoknak, az esetlegesen útközben random módon leintő rendőrbácsik sűrűsége, akik szintén kérik a pénztárcád, vagy a benzinkutaknál várni fog-e minket útonálló csapat, szintén, hogy csengessünk kicsit mielőtt továbbállunk... Meg bármi, ami miatt esetleg rossz ötlet az egész, szóval jöhetnek a negatív érvek, ha nagy hülyeség a részünkről (de a pozitív is, ha nincs miért aggódni :D).


Bocsi, ha esetleg kicsit nevetségesek az aggodalmaim meg őskoriak, vagy buták, de tényleg semmit nem tudok a jelenlegi helyzetről ilyen téren Szerbiában :D.

Előre is köszi minden segítséget!!!



2018. máj. 14. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerbiában alapvetően normál európai viszonyokkal találkozol, némi balkáni lazasággal fűszerezve. Természetesen ha az 50-es tábla mellett 90-nel elhúzó helyi erőket nem inti ki a rendőr, te még lehetsz neki finom falat ugyanezért, de erre a megoldás az, ha nem hagysz támadási felületet és úgy autózol, mint egy kisangyal. Útonállók nincsenek, de a benzinkutaknál, parkolókban ne hagyjatok értéket az utastérben (mint ahogy idehaza se tennéd).
2018. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi is átmentünk egész Szerbián 1 hónapja. Szerbiában van autópálya, de sajnos fizetős. Utána kell nézni, hogy amikor ti mentek mennyi az autópálya díj. Nagy kapuk, sorompók vannak, és csak akkor mehetsz fel rá, ha fizetsz.
2018. máj. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szabályok betartása esetén nem lesz problémád, az autópályán kb. minden olyan, mint itthon csak 120 km/h a limit.
2018. máj. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem országfüggő, minket pont olaszországban raboltak ki egy forgalmas benzinkúton...

6szor voltam már Szerbiában még sosem volt problémám, bár kerültem is a bajt, tankolni nem tankoltam ott sose.

2018. máj. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!