Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki tudjuk-e így vinni a...

Ki tudjuk-e így vinni a kutyát a határon?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron fogadtunk örökbe egy kiskutyát, előtte nem törődtek vele úgy,nem volt oltási könyve. Mi azóta ügyelünk az orvosi doglaira is. Jövőhéten utaznánk vele Horvátországba és nem tudjuk, hogy mennyire veszik amjd szigorúan a határon azt, hogy tavaly (még nicns egy éve) kapta meg a veszettség elleni oltását. Az utlevelét ezen a héten állíttattuk ki valamint a féreghajtás is emgtörtént már. De leméletileg hat hónapon belül, min. 15 napja kell lennie az oltásnak. (ezt korábabn nem tudtuk). Van ahol azt mondják, hoyg elegendő az ah rendben van az oltási könyve, meg van minden és a papírok. DE érdekelnének a tapasztalatok azoktól, aki mentek kisállattal horvátországba.

Köszönöm.



2018. jún. 10. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Holnap elviszed és beolttatod.

Miért kockáztatsz?

A határról jobb lesz visszafordulni?

2018. jún. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
írtam, hogy 15 napnál nem lehet "fiatalabb" az oltás. Ha holnap elviszem akkor már a 15 napon belül vagyunk. (péntek hajnalban utazunk)
2018. jún. 10. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:

"

Kutya bevitele útlevél, mikrochip és állatorvosi igazolás felmutatásával lehetséges, arról, hogy a kutya egészséges és megkapta a megfelelő oltásokat."

Hol olvastad ezt a 15 napot?

2018. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Itt illetve, még máshol is láttam. Te biztos vagy ebben az információban?

2018. jún. 10. 14:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, most én is olvastam. Hivatalos leírás a pet passport oldalon van.

Bár remélhetőleg csak ír valaki, aki járt kutyával Horvátországban.

2018. jún. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Maximum visszafordítanak... ciki, sajnos ha lesz ellenőrzés, akkor megmondhatják, hogy nem mehettek be.
2018. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

Voltam márjó párszor kutyával.

Az ellenőrzés kiszámíthatatlan, mert volt szigorú rendőr/határőr is, de volt, hogy nem foglalkoztak a kutyával.

Én nem kockáztatnék!


Az meg nem indok, hogy csak most jutott az eszetekbe, hiszen -gondolom- már jó ideje készültök az útra

2018. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján az eb jelenleg be van oltva.Tehát ez alapján átvezetik az útlevélbe az utolsó oltás dátumát,illetve annak lejáratát(365 nap).Amenyiben folyamatosan újra van oltva a kutya,úgy nem kell a 15 napnak meglennie,csak első oltásra vonatkozik az a szabály./Jó sokszor voltam már egyszerre több kutyával Horvátországban,sose volt még komolyabb problémám/
2018. jún. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!