Kezdőoldal » Utazás » Európa » Voltatok már Máltán? Tetszett?

Voltatok már Máltán? Tetszett?

Figyelt kérdés
2018. jún. 18. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Mindkétszer: igen.
2018. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Idén, igen
2018. jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
87%
Tavaly, és bármikor szivesen visszamennék. Gyönyörű ország.
2018. jún. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Számomra az a hely volt Málta, amit egyszer megnéztem, de soha többet nem vágyom vissza. Erősen túlértékelt közönséges hely. Lényegében semmi olyanja nincsen, amit ne találnál meg a Földközi-tenger más helyein.
2018. jún. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Leszámítva a főváros néhány régi utcáját és az erődöt, Málta egy kopár sziget.
2018. jún. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Valóban úgy van ahogy az előző hozzászólók is írják, valóban van kopárság és van ahol zsúfolt is Málta. Ha tehát az a cél, hogy hatalmas gyalogtúrákat akar valaki tenni Máltán a vadonban - hát csalódni fog.

Aki még nem volt Máltán az úgy képzelje el a szigetet hogy kisebb települések vannak rajta, de szinte összeépültek. Nincsenek nagy távolságok, márcsak a sziget méretéből adódóan is.

Valetta a főváros, a Szent Elmo erőd, a Szent János társkatedrális ( benne Caravaggio festményével ) azért nem olyan dolog amit bármelyik mediterrán nyaralóhelyen láthat az ember. A régi főváros Mdina sem rossz hely és még akkor nem beszéltünk a másik szomszédszigetről Gozo-ról. Van még egy kisebb sziget - Comino- ahova hajóval viszik ki a turistákat, nekem annyira nem kedvencem.

Máltán van pár homokos tengerpart, de ezek szerintem "készített" strandok, általában sziklás a sziget tengerpartja. Namármost ami szopóroller az átlagtúristáknak a főnyeremény a búvárnak. Máltának nagyon is impozáns merülőhelyei vannak. Gozo-n az Azúr ablak ( még leomlott állapotban is ) a Blue Hole-lal és a Inland Sea elismerten a világ egyik legkülönlegesebb merülőhelyei. Azt már csak hab a tortán, hogy Máltán lehet tonhal farmon is merülni ami egészen különleges élmény. ( Legközelebbi ilyen lehetőség Ausztráliában van ). Akár Ghar Lapsi tengeri barlangjait is említhetném. Ja és persze van magyar búvárbázis a Lagoon Dive center személyében. ( Remélem ez a kis ingyenreklám belefér, én nem kapok pénzt tőlük ezért :) )

Én azt gondolom, hogy egy nyaralást megéri szervezni Máltára. Angolul beszélnek, van tömegközlekedés ( kis hibákkal :) ), és nem olyan észvesztően drága.

Van pár fotóm ha valaki még nem látta a szigetet és kíváncsi rá, persze a neten is rengeteg fotó van:

[link]

2018. jún. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!