Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egy hónap múlva Berlinbe...

Chris88 kérdése:

Egy hónap múlva Berlinbe utazok néhány napos városnézésre. (? )

Figyelt kérdés
Három kérdés azokhoz, akik ismerik a várost: 1. Melyik városrészben érdemes hostelt kivenni, ami jó helyen van és biztonságos? 2. Mit érdemes megnézni a városban, hova érdemes elmenni? 3. Van-e olyan hely, amit érdemes elkerülni? 4. Hogyan (milyen járművel) lehet utazni a repülőtér és a belváros között?

2018. jún. 24. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben AirBnb-be mennék, Berlinben rengeteg jó kérót lehet találni. Szerintem ha metró vonalon találsz valamit, akkor azok egész jók.

Berlinben mit érdemes megnézni? Millió dolgot. Függ mi érdekel.

Biztos van olyan hely amit érdemes elkerülni, de turistaként én nem nagyon találtam ilyet.

Kérdés melyik reptérre érkezel, ha Tegelre, akkor busszal tudsz bemenni a metróállomáshoz, onnan meg szinte bárhová. Vagy taxi.

2018. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Ahol érdemes szállást nézni az Prenzlauer Berg, Schöneberg, Charlottenburg. Amiket kerülj: Kreuzberg (különösen a Kottbusser Tor és a Görlitzer Park környékét), Neukölln, Wedding, Gesundbrunnen, Moabit. Ezeken a helyeken éjszaka nem érdemes járkálni, illetve ott megszállni. Persze szokták mondani, hogy Kreuzberg pl egy bulinegyed, de ez valójában csak egy bizonyos szubkultúrára igaz (drogos hippik, hogy finoman fejezzem ki magam), az átlagember azért nem ott szokott bulizni.


Mit érdemes megnézni? Hát ezt nehéz összefoglalni, mert sokféle látnivaló van. A kötelezők ugye a Brandenburger Tor, Reichstag és a kormányzati negyed, a Dóm, a múzeumsziget, a tv-torony. A berlini fal emlékpark. Ami talán kevésbé ismert, az a szovjet emlékmű a Treptower Parkban, nagyon monumentális. Ha jó idő van, akkor érdemes kimenni a régi Tempelhof reptérhez, jelenleg közparkként működik, és konkrétan a kifutópályákon lehet sétálni. Szerintem érdekes élmény. Ha hétvégén mész, akkor tudom ajánlani a Preußenparkot, vagy ismertebb nevén a Thaiparkot, ahol ázsiai bevándorlók, főként thai-ok minden nyári hétvégén letelepednek főzni és pár euróért eladják a látogatóknak. Nyilván illegális az egész, de ettől függetlenül működik, és tök jó kaják vannak. Aztán érdemes még a Kurfürstendammon végigmenni, ez a legfőbb bevásárló utca, teli luxus és kevésbé luxus üzletekkel, illetve ha érdekelnek a drága luxuskocsik, akkor itt rengeteget láthatsz az út szélén. Hirtelen ennyi ugrik be most


Tegelről busszal egyből be lehet menni a belvárosba, Schönefeldről meg Regionalbahnnal, vagy S-Bahnnal.

2018. jún. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget. Ha valakinek még van ötlete, örülnék, ha megírná. A repülőtér, ahova és ahonnan utazom, Schönefeld.
2018. jún. 27. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!