Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ideiglenes személyivel utazni...

Ideiglenes személyivel utazni kanári szigetekre?

Figyelt kérdés
Sziasztok utazás előtt 1 héttel elvesztettem minden okmányomat. A kerdésem az lenne hogy ideiglenes személyivel fel engednek-e a repülőre. Ismerősök azt mondták nem. Okmány irodába azt mondták: "törvényesen igen (honlapon megnéztem) de 80% esépy hogy nem engednek fel a repülőre... mert szigetcsoport (wtf?!) Repülőtér információ pultot kérdezve azt mondták hogy a papír alapúakkal keverik az ideiglenes szót, a mai plasztik kártyát ami fényképes, 30 napig oda megyek ahova akarok európán belül. HA MINDEN KÖTÉL SZAKAD sos megoldás van! Gyorsított útlevél, pest + 30.000 ft.(de ezt nem szívesen fizetném ki)

2018. jún. 24. 13:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Lejárt személyivel is mehetsz. Ideiglenes útlevéllel dettó. Ha ebben akadályoznak akkor fel kell őket jelenteni.
2018. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%

A fogalmatlanok lepontozták az elsőt, pedig pontosan úgy van ahogy írja.


Mondjuk lejárt okmánnyal én azért nem próbálnám meg repülővel akkor sem ha hivatalosan lehet, de ideiglenes személyivel minden további nélkül.


[link]

2018. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A konzuli szolgálat hivatalos tájékoztatása szerint Spanyolországba útlevél, ideiglenes útlevél, személyi igazolvány, ideiglenes személyi igazolvány, régi típusú személyi igazolvány megfelelő. Elvárt érvényesség az utazás utolsó napjáig.


Hozzáfűzik: a fent ismertetett utazási tanácsok a spanyol szigetekre is érvényesek – mind a turisztikai célú tartózkodás, mind a letelepedés tekintetében – hiszen közigazgatásilag a szigetek és a szárazföldi területek között nincsen eltérés.


Bár nem kérdezed, de hasznos tudnivaló:


Az utóbbi hónapokban ugrásszerűen megnőtt a magyar csalók száma a Kanári-szigeteken. Magyarok magyarokat csapnak be, rabolnak ki. A tapasztalatokat figyelembe véve íme néhány jó tanács az utazni vágyóknak:

nem másolom ide, mert hosszú.

Itt tudod elolvasni:

[link]


Sok más hasznos információt is tartalmaz.

2018. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Lejárt személyivel nem utazhat, ne írjatok már hülyeséget! Azzal a sarki kisboltig sem mehet el.
2018. jún. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
#4 De igen, olvasd el a hivatalos tájékoztatást!
2018. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

#4

De ha 1 éven belül járt le minden további nélkül. Ha ebben valaki akadályoz az a személyes szabadságodat korlátozza ergo fel kell jelenteni.

2018. jún. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Elolvastam. És azt is, miért nem javasolják a lejárt úti okmány használatát.
2018. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

#7

Senki nem mondta hogy bárki menjen azzal, csak ha nincs megoldás azzal is lehet utazni. Igen sok helyen a reptéri személyzet sincs tisztában a szabályokkal, sokszor pl azt sem tudják hogy Magyarország EU/Schengeni övezet tag de a törvények nem ismerete nem mentesít a betartása alól. Nekem is egyszer kellett lejárt személyivel menni, a reptéren hepciáskodtak, rendőrt hívtam és aztán ők nem győztek bocsánatot kérni. Ez ilyen. De ha van lehetőség csináltasson ideiglenest.

2018. jún. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"De ha 1 éven belül járt le minden további nélkül"


Hogy a fenebe ne? Olvasd el te is szepen a hivatalos tajekoztatot, foleg a veget: [link]

2018. jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
#9 Az értő olvasás neked sem az erősséged! A tájékoztató végén sem írják egy szóval sem, hogy nem lehet utazni lejárt okmánnyal, csak felhívják a figyelmet, hogy ha hozzád hasonló tudatlannal akad össze az ember, akkor lehetnek problémák.
2018. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!