Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi félretett pénz elegendő...

Mennyi félretett pénz elegendő ahhoz nagyjából, hogy Franciaországban próbáljak új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék kiköltözni Franciaországba. Sajnos konkrét munka nincs, így egy két hónapot ki kéne húzni. 600-700 ezer ft elegendő erre?

2018. aug. 3. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Franciaorszàgban élek 12 éve.


Először is : mennyire beszélsz jól franciàul? Milyen szakmàd van? Melyik rèszre mennél?


Azt nagyon nem ajànlom, hoyy a semmire gyere ki. Àllandóan sírnak olyanok segítséget kérve a kinti csoportokban, hogy elfogyott a pénze, a kínai főnök egy fillèr nélkül kidobta az utcàra, munkàt nem talàl, nem tud hazajutni...


Eleve a lakàsbérléshez kell munkaszerződés, és az, hogy bizonyítsd, hogy a lakbér hàromszorosàt megkeresed nettóban.


Kisvàrosban egy pàr négyzetméteres cselédszoba havi bérleti díja 300 euro körül van, nagyobb városban ez inkàbb màr az 5-600 felé tendàl. Plusz egy havi kaució, berendezés (bútorozott albérletet nehéz talàlni).


A minimàlbér jelenleg nettó 1100 euro körül van havonta. Ez, ha egyedül próbàlsz élni belőle, és lakbért is kell fizess, kb az éhenhalàshoz elég.


Szóval az àltalad leírt összeg akkor elég lehet szűkösen egy hónapra, ha azonnal talàlsz munkàt, és egy hónap múlva kapsz fizetést, illetve talàlsz olyan tàrsbérletet, ahol a szoba bérléséhez nem kérik a lakótàrsak a mindenféle papírokat...

2018. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tömör de lényegretörő választ.

Középfokú nyelvvizsgám van, illetve egyetemi diplomám (könyvtáros) illeve egy szakmám (lakberendező).

Egyenlőre majd ismerősök próbálnak nekem munkát keresni, és így próbálok kijutni. Sajnos olyan akihez mehetnék/ ill. élettársam hirtelen nem lesz, így egy kis ideig egyedül kellene boldogulni, nyilván kis szülői segítséggel. Az ismerősöm (aki francia) Párizsban él a családjával, így ez lene az elsődleges célpont.

2018. aug. 6. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Első vàlaszoló vagyok. Pàrizs sajnos a legnehezebb dió lakàstalàlàs szempontjàból. Annyira sorban àllnak a lakàst bérelni akarók, hogy aki a hirdetés megjelenésètől szàmított kb fèl óràban nem jelentkezik egy betonbiztos dossziéval (értsd ezalatt : munkaszerződès, utolsó hàrom fizetési szalag, személyi okiratok, utolsó adóbevallàs, TB kàrtya, szükség esetén kèszfizető kezestől ugyanezek a papírok) annak sajnos sok esélye nincs. A tulajok vàlogatnak a bérlők között, az albérlet pedig horror àron van. A legegyszerűbb, ha beköltözöl valahova tàrsbérletbe (colocation), ott nem mindig kérnek ennyire szigorúan minden papírt, de a kauciót és a hàromszoros havi keresetet ott is elvàrjàk. Egy szoba bérlése kerülettől függően olyan 300-500 euro között van, ebből mikor beköltözöl, akkor le kell tegyél egy havi kauciót minimum. Vagyis csak a lakàsbérlése egyből elmegy 600-1000 euro közötti összeg, ès ekkor még semmi màsra nem költöttél. Pàrizsban viszonylag ritka a bútorozott albérlet, tehàt valami minimàlis berendezést (legalàbb egy matrac + àgynemű) is venned kell, hogy ne a parkettàn aludj. Plusz kaja, közlekedés, egyebek.


Ami a szakmàdat illeti : könyvtàrosi szakma gyakorlàsa Franciaorszàgban versenyvizsgàoz kötött (grade attaché- conservateur de patrimoine). Most november 22-én van egy vizsga, de a jelentkezési hatàridő màr lezàrult màjusban. A következő majd 2020-ban lesz. Addig maximum szerződésesként (vacataire) van lehetőséged elhelyezkedni, de az is max 3 hónap, de sosem több mint 1 év. Ràadàsul egyàltalàn nem biztos, hogy van nyitott poszt jelenleg... ezzel meg lakàst lesz irtó nehéz talàlni.


Lakberendezőként esetleg, de úgy tudom, ezek is inkàbb sajàt vàllalkozàs szinten mennek, vagyis sajàt céget kell alapítnod, ès úgy dolgozni. Ez viszont nehezen fog menni ismeretség és ügyfélkör nélkül. Ha viszont valaki tud segíteni ügyfeleket szerezni, akkor ez jàrható út lehet.


Ennek hiànyàban marad a szakképesítéshez nem kötött munka. Kínai étterem, de ez feketemunka, bejelentés nélkül, napi 12-14 óra meló heti 6 nap, erősen a minimàlbér alatti fizetéssel, és addig vagy jó, amíg ki nem dőlsz vagy beteg nem leszel. Ugyanis tàrsadalombiztosítàsod nem lesz, és ilyenkor szoktàk a delikvenseket egy fillér nélkül kidobni az utcàra.

Vagy az önéletrajzoddal kilincselsz, hostessmunkàt, egyebet, de ez azért eléggé lutri...

Az ismerősödnél nem tudod addig meghúzni magad? Vagy nincs olyan ismerőse, akinél addig tudsz lakni?


Sajnos az a baj, hogy egyàltalàn nem biztos, hogy tudsz egy hónap alatt àllàst talàlni. Én anyanyelvi szintű francia, nagyon jó angol és elég jó spanyol nyelvtudàssal, 3 diplomàval 17 hónapig voltam munka nélkül, és a vége az lett, hogy 35 évesen visszaültem az iskolapadba, ès megcsinàltam egy újabb mesterkèpzést, alternance rendszerben, ami alapjàn megint tudtam dolgozni, és a cég meg is akart tartani.

Ez egy megoldàs lehet neked is, hogy jelentkezel egy új suliba, olyanba, ahol vàltàsos rendszer van, 2 nap iskola, 3 nap cégnél (alternance -contrat de professionalisation). Ha jól teljesítesz, akkor van rà esély, hogy a cég meg akar tartani magànak. Szeptemberben indulnak az új képzések, még most utàna tudsz nézni, hol van szabd hely.

2018. aug. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, hasznos válasz. Ahogy nézem, itt nekem az utolsó lehetőség lehet megoldás esetleg. Később talán a lakberendezést is próbálgatnám, de a kínai éttermes dolog megmondom őszintén, nagyon nem szimpatikus megoldás ( egészségügi okok miatt is, ami miatt nem igen tudnék minden nap 12 órán át állva dolgozni). Még egy dologról hallottam, illetve kettőről: az egyik talán önkénteskedés( nem tudom hol) amiért cserébe állják az albérleti és egyéb költségeket. A másik a gyerekfelvigyázás családnál. Ezek járható utak e esetleg?
2018. aug. 9. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!