Kezdőoldal » Utazás » Európa » A svéd állampolgárságnak...

A svéd állampolgárságnak tényleg csak annyi a feltétele hogy 5 évig Svédországban kell élni?

Figyelt kérdés

itt írnak róla magyarul az oldal alján [link]


(itt csak annyit írnak hogy 5 év és nem követtél el bűncselekményt)


itt írnak róla angolul bővebben, de nem tudok túl jól angolul [link]



2018. aug. 10. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nézd meg a svád konzulátusi vagy bevándorlási honlapon, de MINIMUM vizsgáznod kell SVÉDÜL állapolgársági és társadalmi, gazdasági ismeretekből.
2018. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vizsgázni azt szerencsére nem kell.
2018. aug. 11. 14:39
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem kell vizsgázni semmiböl, ez hülyeség! Igen 5 év után lehet kérelmezni, viszont elöny, ha van bejelentett munkahelyed is. Ha azt látják, hogy az 5 év alatt nem csináltál semmit, akkor elutasithatják. Ha svéd az élettársad, akkor 3 év után kérelmezheted.

Amúgy az egész úgy történik, hogy beküldöd a papirt, kifizetet a költségét és kiküldik a választ. Nem kell semmiböl sem vizsgázni.

2018. aug. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

# 3 Én úgy akarnám hogy a Magyarországon lévő ingatlanomat kiadom és abból a pénzből meg tudnék élni Svédország vidéki részén. Nézegettem svéd ingatlan weboldalakat és meglepően sok, nagyon olcsó, de jó állapotú, szép és normál méretű kertes házat találtam.


Ha abból a pénzből élnék meg akkor én most "nem csináltam semmit"?

2018. aug. 12. 06:53
 5/13 anonim válasza:
Nem Beszólni akarok de ha csak és kizárólag az ingatlanod bérleti díjából szeretnél megélni az kevés lesz.
2018. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Svédország vidéki részén nagyon lent vannak az ingatlanárak (sok ingatlan 15-20 millió forint értékben) [link]


Ezek konkrétan eladó házak mondjuk, én albérletet szeretnék ugyanígy, de abból kevesebbet találtam valamiért.


Ja és szinte mindegyiknél írja hogy az ingatlan állapotával nincs probléma. (csak nehogy azt hidd amiatt ilyen olcsóak)

2018. aug. 12. 19:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is kevés lesz az a bevétel. Nem tudom milyen ingatlanod van, de számoljunk. Kiadod mondjuk 150.000 ft-ért, az kb 5.000kr. Az itt semmi. Itt egy diák (feslöoktatás)meg a munkanélküli kb 10.000-böl él meg szükösen. Egy normális nyugdij is több.

Albérletet nehéz mostanában nagyon találni.

2018. aug. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Albérletből jóval kevesebbet találtam mint eladó házból. (ami nekem pénzügyileg és néhány egyéb szempontból megfelelő)


Azokat az olcsó eladó házakat a linkben nem látom hogy esetleg kibérelni is lehetne.


Néhányat ezektől függetlenül találtam csak azok Svédországi északi részén voltak általában, de víz, gáz, villany be volt kötve mindegyikbe és úgy általában 70 nm2 felett voltak.

2018. aug. 12. 19:19
 9/13 A kérdező kommentje:
A drága albérlet viszi el gondolom a pénz nagyrészét.
2018. aug. 12. 19:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Kiadó házat annál is nehezebb találni.
2018. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!