Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciák. Van e különbség a...

Franciák. Van e különbség a Franciaországban, Belgiumba, Svájcban, Luxemburgban és Kanadában élő franciák viselkedése, jelleme között? Ki járt ezen országok valamelyikében?

Figyelt kérdés

2018. aug. 12. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Svájc francia részén lazák az emberek, a beszédük más, a számokat ÉRTELMESEN mondják (németes "írásmóddal, nem franciásan"), és a viselkedésük is svájcias, hiszen egy teljesen más, szigorúbb törvénykezés vonatkozik rájuk, pl.
2018. aug. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan mely szigorúbb törvényekre gondolsz?
2018. aug. 12. 22:07
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Én Svájcban, Belgiumban, és Franciaországban jártam. A franciák mindenütt ugyanolyan trehánok és pökhendiek. A svájci németek is nagyon lenézik a svájci franciákat.
2018. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

"A svájci németek is nagyon lenézik a svájci franciákat."


Lehet, de ez kölcsönös.

A francia nyelvterületen élők kinevetik a vaskalapos, szűklátókörű, minden idegent (a magyarokat is beleértve) lenéző, sznob svájci németeket.

Franciaországban élek, és a férjem egy darabig Svájcban dolgozott, közel a Genfi tóhoz.

A quebec-i kanadaiak rendkívül kedves és szolgálatkész emberek, csak néhol elég nehéz megérteni a francia beszédjüket, de ez pl. Marseille-ben vagy Toulouse-ban is előfordul, ha valaki nem a déli részeken él.

A belgák legtöbbször vidámak, mosolygósak, kedvesek.

Nagyon sok belga barátunk van, voltunk is náluk nemegyszer.

Az egyiknek a Balaton partján van egy kis háza, oda is meghívtak.

Kellemes, rendes emberek, és ugyanúgy, mint a svájciaknál, azt a néhány nyelvi különbséget, ami jellemzi őket, hamar megtanulja az ember.

Ők viszont pontosan megértik a Franciaországban beszélt franciát.

2018. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ma 10:57 Én úgy hallottam, hogy ez Svájcban inkább városi-falusi ellentét és nem lenézik, hanem inkább " ugratják egymást" mint amikor a németek hegyi parasztnak nevezik az osztrákokat.
2018. aug. 13. 11:11
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Nem is tudom, vajon milyen szigoróbb törvényekre?


Pl. hogy nem EU :D


És nem ugratják, hanem tényleg utáljká egymást. Nem mondják egymás szemébe, meg udvariasak, de ki nem állhatják a németeket - és viszont.


A legékesebb bizonyítéka, mikor a kantonális "harcoknál" a Jura-beli szeparatisták robbanóanyagokat helyeztek el a berni pályaudvaron, mondván, ha nem válhat külön Berntől a Jura-régió, felrobbantják a pályaudvart.


Na, azóta is ellentét van a francia és német régiók között.

2018. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

A német-osztrák hegyi parasztos példád pont jó rá, hogy miért is utálják a németeket mind az osztrákok mind a svájci németek IS.


Nem véletlenül nem beszélik - szívesen - a Hochot sem, hanem inkább kantonális-tartományi nyelvjárást.

2018. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ebben több van, mint "ugratás", ahogy előttem is írták.

Akkor már a belgák jobban megvannak egymással (a vallonok és a flamandok), noha közük is van ellentét.

Ugratni a franciák szokták a belgákat, és viszont.

Franciaországban rengeteg "belga vicc" van, és ezeket "francia viccként" hallod vissza a határ másik oldalán.

2018. aug. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik országban jártam, igaz egyikben sem éltem. A luxemburgiakkal nagyon rossz tapasztalatom van, kifejezetten bunkó, arrogáns népség. (Amúgy is egy fölösleges miniállam, ami adócsalásból él leginkább, és verik a nyálukat, hogy náluk mennyi a GDP.) Belgiumban - főleg a tengerparti részeken - nagyon kedves emberekkel találkoztam.
2018. aug. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Luxemburgban elek, elegge el vannak telve maguktol.
2018. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!