Kezdőoldal » Utazás » Európa » WizzAir, RyanAir és BlueAir...

WizzAir, RyanAir és BlueAir járatain a kézipoggyászt magunkkal vihetjük a repülőre?

Figyelt kérdés

A fent említett három járattal fogok utazni nyaralásom során. Egy kézipoggyászt fogok vinni, ami 54*23*20-as és nem több, mint 10 kg, szóval megfelel a követelményeknek.


Utána olvastam minden légitársaság honlapján a részleteknek, de még mindig nem értek sok dolgot. A honlapon ír egy dolgot, pontosabban azt, hogy a WizzAirnél és a BlueAir-nél felvihető a fedélzetre a kézipoggyász és a RyanAirnél meg a csomagtérbe helyezik el. Na most megkaptam a beszállókártyát, kinyomtattam és azon azt írja, hogy a WizzAirnél csak akkor vihetem fel a csomagom, ha van elsőbségim, a RyanAirnél azt írja, hogy nem vihetem fel a nagyméretű kézipoggyászomat, csak egy kicsit. A BlueAirnél az van, amit írtak mindenhol.


Hogy van ez az egész? Holnap utazok, kérlek segítsetek!


2018. aug. 22. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Ha jól értem, neked olyan magyartanár kell, aki segít megérteni, mit is olvastál.

Sajnos ez nem utazási kérdés, innentől nem segíthetek... :(

2018. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megnyilatkozik a magyar mentalitás, hogy valaki mocskolodás nélkül nem képes segíteni. Na mégegyszer ha nem értenéd, értek én mindent, de mindenhol mást ír, így nem tudom, hogy most mi a valós dolog.
2018. aug. 22. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Ryanairnél elsőbbségi beszállóval viheted fel a kézipoggyászt. WizzAirnél is ugyanez a helyzet, kivéve ha 40 × 30 × 18 cm vagy kisebb.

Most foglaltam az utóbbinál és pont ezért kértem elsőbbségit, mert fel akarom vinni + szeretnék még egy nagyon kicsivel (hátizsák méret) utazni.

Nem írja azt, a Wizzaira honlapon, hogy felviheted elsőbbségi nélkül.

"Az utasok egy, legfeljebb 55 × 40 × 23 cm méretű ingyenes kézipoggyásszal utazhatnak.


Ha WIZZ Priority szolgáltatást vásárol, a fedélzetre magával viheti kézipoggyászát (55 × 40 × 23 cm), illetve egy kisméretű táskát (40 × 30 × 18 cm) is.


Ha nem vásárol WIZZ Priority szolgáltatást, és a kézipoggyásza nagyobb a megengedett méretnél (40 × 30 × 18 cm), akkor az utasfelvételi pultnál ingyenesen fel kell adnia azt, és majd az érkezési repülőtéren veheti át a poggyászfelvételnél. Ha a kézipoggyász kisebb, mint 40 × 30 × 18 cm, akkor magával viheti az utastérbe, és az ülés alatt kell elhelyeznie azt."

A Bluairt nem ismerem. Még utólag megvehetted volna az elsőbbségit, így hogy már becsekkoltál, nem tudom mi a helyzet.

2018. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

A Wizzair-nél csak akkor viheted fel ha befér az ülés alá, de ez nem fog.

Szerintem jobban jársz ha a Wizzair-nél és a Ryanair-nél is veszel elsőbbségit.

A Blue Air-t nem ismerem

2018. aug. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Na mégegyszer ha nem értenéd, értek én mindent, de mindenhol mást ír, így nem tudom, hogy most mi a valós dolog"

Ezek alapján akkor mégsem értetted. A "valós dolog" ugyanis az, hogy ez három egymástól független légitársaság. Vagyis nyilván mindegyik saját szabályzattal rendelkezik, és értelemszerűen minden légitársaságnál az a valós amit az adott társaság szabályzata ír.

2018. aug. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!