Kezdőoldal » Utazás » Európa » Pozsonyban mennyire lehet...

Pozsonyban mennyire lehet boldogulni az angol és német és magyar nyelvvel?

Figyelt kérdés

2018. aug. 26. 06:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszerűen.
2018. aug. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A szlovákoknál nem nagy divat az angol nyelv de Pozsony azért más, nehezen de boldogulhatsz vele ahol muszáj de egy taxis pl biztos nem fog tudni meg a villamoson a söfőr sem. Élnek magyarok Pozosnyban elég sokan de ők sem hiszem, hogy használják a magyar nyelvet ha valamit elakarnak intezni, venni... az csak annyiban segit, hogy örülsz majd néhány magyar szónak amit hallasz, ne beszélj magyarul inkáb akkor angolul mert meg elzavarnak a Duna mögé, vagy megkapod, hogy szlovákiában szlovákul.
2018. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az angol nyelvet sokkal többen beszélik Pozsonyban, mint Budapesten. A vendéglátóhelyeken általában , de az utcán megállított emberek közül is nagyon sokan. Sok pozsonyi beszél németül is Ausztria közelsége miatt. Magyarul viszonylag kevesen tudnak, de semmi gond nincs ha magyarul beszélsz. Legfeljebb udvariasan jelzik, hogy nem tudnak magyarul. Aki viszont tud az válaszol neked magyarul. Pozsonyban nem várják el a turistáktól, hogy beszéljenek szlovákul.
2018. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam néhány alkalommal.

1-2 alkalommal kellett kérdeznem járókelőt, nem sokan tudtak válaszolni angolul, inkább a fiatalabb generáció tud, ahogy Mo-on is.

2018. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó hát szerintem végképp nincs igazad pozsonyba kevés turista jön, akik folyton panaszkodnak, hogy nem tudják magukat megértetni, egyes szlovákok körében hatalmas felháborodást kelt a kétnylvű angol szlovák táblák jelenléte tiltakoztak, hogy a villamosban ne legyen elmondva angolul is a szöveg hát ugye "mégis csak szlovákiában élünk"

De nevetséges az az állitás, hogy jobban tudnak angolul mint Pesten, németül meg végképp. Hisz több tizezer ember tanul dolgozik it az ország minden részéből, akiket tényleg nem érdekel a turizmus. Többszor láttam is ahol kivolt irva egy táblára valami magyarul azonnal átfirkálták csak a magyart.

2018. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint az angoltudásuk kb olyan, mint Budapesten, németül viszont ott többen tudnak, a két nyelv valamelyikén jó eséllyel el lehet boldogulni, főleg a fiatalokkal. Én a magyart is meglepően sokszor tudtam használni, pl a reptéren vagy élelmiszerboltban. Volt, hogy hallották, hogy magyarul beszélünk és akkor váltottak át ők is magyarra, meg olyan is, hogy én hallottam az eladót más vásárlóval magyarul beszélni. De ellenpélda is előfordult, a reptéri kávézóban a fiatal pultoslány angolul sem nagyon volt hajlandó megszólalni és úgy nézett ránk mint egy darab rongyra, miután magyarul hallott minket beszélni.
2018. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"A felmérés szerint a pozsonyiak 99%-a beszél szlovákul, 64%-a angolul, 41%-a németül, ugyancsak 41% tud oroszul, 13% magyarul és 14% más nyelven. Figyelemre méltó, hogy a magyar nemzetiséget megadott 3%-nál jóval nagyobb a magyarul is beszélők aránya (13%)" Forrás: [link]
2018. aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!