Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi kell szlovákia vagy szlovén...

Cutedest24 kérdése:

Mi kell szlovákia vagy szlovénia határ átlépéséhez?

Figyelt kérdés
Szeretnék ki menni szerencsét próbálni szlovéniába vagy szlovákiába de nem tudom hogy mi kell hozzá. Útlevél vagy valami más? Van ott még határ ellenőrzés?? Vagy csak simán át lehet menni ellenőrzés nélkül?

2018. szept. 3. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez a két betű: EU, nem ismerős valahonnan?
2018. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Horvát is EU s mégis kell a személyigazolvány mert lecsekkolnak a határnán
2018. szept. 3. 17:55
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Schengeni övezet:

Magyarország, Szlovákia és Szlovénia egyaránt a Schengeni övezet tagja, ahol alapesetben nincs határellenőrzés. Ideiglenesen visszaállítható, de ezeken a határainkon ténylegesen sincs mostanában semmilyen ellenőrzés. Legyen a zsebedben a személyi, de pont úgy sétálsz át / mész át biciklivel / vonattal / autóval a határon, mintha a szomszéd megyébe mennél. Csak arra figyelj, hogy mindkét említett országban Euró a pénznem.

Horvátország már EU-tag, de még nem tagja a Schengeni övezetnek. Ezért határellenőrzés van, vámvizsgálat nincs a magyar-horvát határon.

A magyar-horvát, magyar-szerb, magyar-román és magyar-ukrán határszakasz jelenleg a Schengeni övezet külső határa. Horvátország tervek szerint hamarosan csatlakozik a Schengeni övezethez.

2018. szept. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Bárhol is vagy széles e világon, valamilyen személyi azonosításra alkalmas igazolvány nálad kell, hogy legyen. Nem csak akkor, amikor átléped a határt.


Tehát Szlovákiában és Szlovéniában is magadnál kell tartanod vagy a személyi igazolványodat, vagy az útleveled, attól függetlenül, hogy a határon ellenőrzik-e vagy sem.

2018. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 D. Brasco ***** válasza:
91%
Nem tudom mivel akarsz szerencsét próbálni de nagy jövőt nem jósolok a dolognak ha még azt sem tudod mi kell ahhoz hogy oda utazz.......mondjuk nem is ez a legszomorubb hogy nem tudod,hanem hogy egy ennyire primitiv dolognak sem tudsz utána nézni!
2018. szept. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az ország két ellentétes oldalán lévő országról beszélünk.

Azért pont e kettő mert mindkettő szlov-val kezdődik?

Ha választani akarsz, százszor inkább Szlovénia, mint Szlovákia...

2018. szept. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért akarok oda menni mert még tavaly betámadtak és én kaptam 2,5 évet ezért amiből 11 hónapot kiültem előzetben. Augusztus 28.-án kellett volna be vonulnom de nem tettem mivel elég volt. És ez a kér ország jöhet csak szóba. De nem tudtam hogy itt a határon ellenőriznek e vagy sem. Nem azért kérdeztem mert primitív lennék szimplán még sohasem jártam arra stbb.
2018. szept. 4. 23:04
 8/12 D. Brasco ***** válasza:

"Nem azért kérdeztem mert primitív lennék "


Nem is azt mondtam hogy te vagy primitív,bar a dolgok állását nézve írhattam volna nyugodtan azt is........hiszen ezek szerint itt arról van szó hogy meg akarsz lógni a büntetés végrehajtás elöl,ezert elszöknél egy szomszéd eu-s országba,mert hogy ott nincs a határon ellenőrzés.......no comment......

2018. szept. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hidd el azért mert önvédelemből cselekedtem kaptam 2,5 évet és elég volt ebből 11 hónap. Jobb ötletem nincs mivel a határt nem hiszem hogy átléphetem mivel a csekkolásnál meg fognának. 3 nyelvet beszélep társalgási szinten de egyik országba sem tudok menni szóval ennek nem sok hasznát veszem. Oroszban van határzár , Ukrajna ki ad és a nénikém nem is javasolja Ukrajnát szóval csak ez maradt. Már csak annyi a kérdés hogy egy 2-12-s ügynek vajon mennyi az elévülési ideje ha már letöltendő lett
2018. szept. 5. 13:13
 10/12 D. Brasco ***** válasza:
És te most komolyan azt hiszed hogy csak azert mert unio,nem.lesz határellenörzést azt le se buksz mész amerre kedved tartja??Szúró próba szerűen bármikol bármelyik határon kiszedhetnek,sőt jobbat mondok egy egyszerű közúti ellenőrzésnél is simán bukó a dolog...es nem csak magyarországon!A sztoridat meg nem ismerem de azert nehezen tudom elképzelni hogy jogos önvédelemért 2.5évet osztanak csak úgy......
2018. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!