Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nemzetközi költöztetéssel...

Nemzetközi költöztetéssel kapcsolatban van valakinek esetleg tapasztalata?

Figyelt kérdés
Férjem munkája miatt Bp-ről Stockholmba költözünk. Elképzelhető, hogy végleg. A lényeg, hogy az összes cuccunkkal. Ketten vagyunk. Hogyan érdemes költözni? Van valakinek tapasztalata nemzetközi költöztetéssel kapcsolatban? Nagyjából mennyibe kerül?

2018. okt. 14. 17:54
 1/5 anonim válasza:
82%

Nem lesz olcsó, és szerintem jobban járnátok, ha kint vennétek meg mindent. Ugyanis a fuvardíjra még egy komp díj is jön, és az szerintem nem olcsó. Akkor még a rakodóról nem is beszéltünk. De ha konténerrel viteted ki, szerintem akkor sem éri meg.


Kint pillanatok alatt az IKEÁban be tudsz vásárolni, az ottani fizukhoz képest.

2018. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát elég drága mulatság lesz, főleg, ha nincs ismerősötök, aki tud segíteni kiszállítani.

Sokan szokták mondani, hogy inkább kint vegyél meg mindent. De ha olyan bútoraitok meg tárgyaitok van, amit nem lehet helyetesíteni, akkor azt megéri kivinni. De tényleg csak olyat!

Nem tudom ti hogyan mentek. Kocsit jól telepakolni, ha azzal. Nagyobb dolgokat költöztető céggel megbeszéltek alapján.

2018. okt. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi most költöztünk Magyarországról Bécsbe költöztető céggel. Eljöttek felmérni, hogy mit kell vinni. Mennyi bútor, ruhanemű, konyhai eszköz, elektronikai eszköz, minden más van. Felírták a biciklit, sílécet, szánkót, hintaágyat, minden mást is. Már a kérdéseken látszott, hogy nagyon profik és olyanokat kérdeztek, amik nekük meg sem fordult a fejünkben: pl. hogy lesz-e légi szállítás, vagy vigyék-e az autót. Nyilván aki más földrészre költözik, ott ez szóba jön.

Nálunk komplikált volt, mert egy településen, de két helyről kellett felpakolni a holmikat. A kitűzött napon jöttek, dobozaokba pakoltak mindent, amit mutattunk, a nagyobb bútorokat szétszelrelték, a polcokat, lámpákat a falról leszerelték. Majd az új helyen a bútorokat összeszerelték, helyükre rakták. A falra ott nem szereltek, az már a mi dolgunk.

Nem tudom, mennyibe került mindez, a cég fizette.

2018. okt. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
3 Svédország, nem Bécs:D
2018. okt. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Költöztető céggel költözve majdnem mindegy, hogy a szomszéd településre vagy a világ túlsó felére költözöl. Onnan hogy kimegy a szállítmány az ajón, a másik helyre való megérkezésig minden a költöztető cég dolga. Csak időben lesz több, ha más földrészre költözöl és teherautóval majd hajóval majd újra teherautóval utazik a szállítmány, esetleg még más módon is ...

Ahol kell a vámeljárást és minden más egyéb adminisztrációt a költöztető cég intéz, nekik van ebben gyakorlatuk.

2018. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!