Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az Alacsony-Tátrában december...

Az Alacsony-Tátrában december elején hany fok van?

Figyelt kérdés
A Chopok hegycsúcsra kirándulnánk. Nem szeretnék túl sok cuccot vinni, de kb. milyen ruházatot hozzak? Illetve acélbetétes bakancsban megjárhatom a túrát? Mert nyáron már a Magas-Tátrában végigmentem a bakancsban, de nem tudom, mennyire jó ilyen cipőben a havas úton végigmenni

2018. nov. 18. 16:32
 1/5 anonim válasza:
Elvileg bírja a havat.
2018. nov. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Chopok, plàne az északi oldal meglehetősen hideg. Mi síelni szoktunk ott, nappal sem ritka a -14 -15 fok sem.

Ha süt a nap ès szàraz az idő (bàr ha jól làttam, màr bekapcsoltàk a hóàgyúkat) akkor elmegy, de ha pl Dr Martens vagy ilyen jellegű bakancsod van, az a havas túràt nem fogja bírni, az acélbetètesben meg le fog fagyni a làbad.

Próbàltam, tudom miről beszélek.

2018. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A 20 soros Steel bakancs bírja?Azt tudom hogy fázni fog a lábam,de egy nagyon vastag zokniban is fazni fog?Meg ha ez a bakancs nem jó,akkor mibe menjek el?
2018. nov. 20. 17:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Az acélbetét àthűl, bàrmilyen vastag zoknit viselsz is.


Emellett vizes hóban nem is vízàlló, a varràs mentén be fog àzni.


Ezek a bakancsok nem ilyen túràkra valók, régen, amikor még masszív anyagból csinàltàk őket, akkor lehet, de ma màr mind inkàbb csak street viselet, mondjon bàrmit a marketing. (Az, hogy Made in UK az ma màr annyit tesz, hogy Kínàból/Indiàból/Pakisztànból bejön a legyàrtott alapbakancs, aztan Angliàban összevarrjàk, ès ràteszik az egyedi, màrkàra jellemző dolgokat.)

Ha ràm hallgatsz, elmész a Decathlonba, ès veszel pàr ezer forintèrt egy Quechua túrabakancsot.

Egyrészt nem fog földhöz vàgni az àra (èn több mint 6 évig hasznàltam túràzni az ott vett 30 euros bakancsomat, amíg csak alkalmi túràzó voltam) màsrèszt màr az alapfszereltségűvel is simàn le tudsz húzni egy ilyen hètvègèt beàzàs, làbfeltörés, bokaficam ès làbujjlefagyàs nèlkül...

2018. nov. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy közben ràjöttem, hogy az acélbetétesem nekem is Steel volt (valahol még meg is van) a Martens nem volt acélos.

Szóval tapasztalat : beàzik, ès hideg, valamint a hosszú túràra baromira nem kényelmes, fel fogja törni a làbad.

2018. nov. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!