Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Utazás » Európa

A kérdés
Dreamer82 nevű felhasználó kérdése:

Kérhetnék véleményt olyan emberektől akik már jártak Svédországban vagy Norvégiában? Nem tudok dönteni!

Szakgimnázium után egyetemre szeretnék menni , mindenképpen vagy Svédországba vagy Norvégiába. Viszont nem tudok dönteni melyik lenne jobb döntés. Sokat olvastam a 2 országról de kíváncsi lennék valós véleményekre is. A nyelvtanulással nincs gond, mindkét nyelvből a kezdő szinten vagyok, és szeretném tovább tanulni csak még nem tudom melyiket, és azt hogy melyik ország lenne a jobb döntés,ebben szeretnénm a véleményeteket kérni és tapasztalatokat ha vannak. Előre is köszi!

Keress kérdéseket hasonló témákban: Svédország, Norvégia, továbbtanulás

dec. 7. 15:05  Privát üzenet  

A válaszok

Svédországról tudok nyilatkozni.

ISZONYÚAN SOK az alantas létforma! Érted, mire gondolok, ugye?

A válasz 9%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont dec. 7. 15:20 Privát üzenet
Drazicc nevű felhasználó válasza:

Inkább Norvégiát ajánlom, gondolom nyelv szempontjából neked mindegy mert igazából dialektológiai különbségek vannak. Svédország demokráciája (pl szólásszabadság terén)ma már ott tart, hogy Sztálin elismerően bólogatna a közbiztonság a nagyvárosokban meg olyan mint Kolumbiában vagy Donyeckben.

A válasz 29%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont dec. 7. 16:01 Privát üzenet
Az előző válaszolók szerintem túl sok M1-et néznek. A természeti szépségek miatt inkább Norvégiát választanám.

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont dec. 7. 17:47 Privát üzenet
Drazicc nevű felhasználó válasza:

3asnak üzenem, hogy csoportkísérő lévén sokszor járok ki Svédországba, egyik éjjel tolmácsoltam a kórházban, mivel egyik vendégem megsérült és be kellett szállítani. Óránként érkeztek megkéselt, agyonvert sérültek, az egész olyan volt mintha háborúból jöttek volna. Lehet lepontozni és szellemeseket beszólogatni de attól ez még tény...

A válasz 33%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont dec. 7. 19:45 Privát üzenet

4.-nek.

HAZUDOllll!!!!

Ott SOHA nem történik ilyen! Ott békésen élnek együtt a liberális jóléti államban a svédek és a békés, háborúk elől menekülő emberek. Nincs bűnözés, nincs erőszak! Csak az M1 és ECHO TV hamis, manipulált videóiban!

A 444-en olvastam! :)

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont dec. 7. 19:50 Privát üzenet
Svédország az európai közösségen belül van, oda könnyebb menni.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont dec. 7. 19:57 Privát üzenet

A svédek megszokták a bevándorlókat. Mivel ott te is bevándorló vagy ez neked jobb.

A norvégok csak kiutálnak.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont dec. 7. 20:01 Privát üzenet
Mindkettőnek van előnye és hátránya is. Svédországban külföldiként sokkal könnyebb érvényesülni, egy átlagos svéd nyitottabb az élet minden területén, mint egy átlagos norvég. Egészen az utóbbi évtizedekig Norvégia jóval elmaradottabb volt Svédországnál, így Oslo a nagyobb svéd városokhoz képest provinciálisnak tűnhet kevesebb kulturális kikapcsolódási lehetőséggel, ezt a hátrányt manapság igyekeznek ledolgozni. A svéd fizetések nyugat-európai szemmel nem kiugróan magasak, az árak viszont igen. Norvégia pedig még drágább, viszont jóval többet is lehet keresni. Ha a skandináv országok közül választanom kéne, akkor legszívesebben Dániában élnék (viszont csak Koppenhágában), Svédország és Norvégia közül inkább az előbbit választanám a könnyebb beilleszkedés miatt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont tegnapelőtt 13:31 Privát üzenet
Én is Svédországot ajánlom, leginkább az előző válaszoló érvei miatt. Plusz mivel tanulni mész az sem utolsó szempont, hogy a svéd egyetemek sokkal jobbak és ismertebbek. Norvégiába meg átmehetsz kirándulni bármikor Svédországból is.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont tegnap 20:26 Privát üzenet

,,közbiztonság a nagyvárosokban meg olyan mint Kolumbiában vagy Donyeckben"

Aha, hazudj még. Nem egy ismerősöm van, aki járt Svédországban, nagyvárosokban is, egyikük még tavaly nyáron a nagy migráns hiszti alatt, mégse lett semmi baja, nem erőszakolták meg, nem késelték meg, stb. Pedig ő csak egy max 160cmes lány. Másik ismerősöm jó pár éve kint él, szintén csaj, mégse lett sose semmi baja. Gáz már mikor egy ilyen kérdés alatt is agyba-főbe hazudtok.

A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont ma 11:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Svédországban komolyan ilyen olcsón lehet lakást venni?
Milyenek az árak Svédországban? Pl az éttermi árak?
A svéd állampolgárságnak tényleg csak annyi a feltétele hogy 5 évig Svédországban kell élni?
Svédországban meglehet úgy élni, hogy csak angolul tudsz?
Hazai bankkártyával fizetni Svédországban? (nem dombornyomott)
Ha Svédországban telepednék le, világosbarna hajjal és zöld szemmel be tudnék olvadni az echte svédek közé, vagy feltűnne nekik kinézetről is, hogy külföldi vagyok?

Kérdések az Utazás rovatbólKérdések az Európa rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!