Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kérhetnék véleményt olyan...

Dreamer82 kérdése:

Kérhetnék véleményt olyan emberektől akik már jártak Svédországban vagy Norvégiában? Nem tudok dönteni!

Figyelt kérdés
Szakgimnázium után egyetemre szeretnék menni , mindenképpen vagy Svédországba vagy Norvégiába. Viszont nem tudok dönteni melyik lenne jobb döntés. Sokat olvastam a 2 országról de kíváncsi lennék valós véleményekre is. A nyelvtanulással nincs gond, mindkét nyelvből a kezdő szinten vagyok, és szeretném tovább tanulni csak még nem tudom melyiket, és azt hogy melyik ország lenne a jobb döntés,ebben szeretnénm a véleményeteket kérni és tapasztalatokat ha vannak. Előre is köszi!

2018. dec. 7. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%

Svédországról tudok nyilatkozni.

ISZONYÚAN SOK az alantas létforma! Érted, mire gondolok, ugye?

2018. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Drazicc ***** válasza:
23%
Inkább Norvégiát ajánlom, gondolom nyelv szempontjából neked mindegy mert igazából dialektológiai különbségek vannak. Svédország demokráciája (pl szólásszabadság terén)ma már ott tart, hogy Sztálin elismerően bólogatna a közbiztonság a nagyvárosokban meg olyan mint Kolumbiában vagy Donyeckben.
2018. dec. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Az előző válaszolók szerintem túl sok M1-et néznek. A természeti szépségek miatt inkább Norvégiát választanám.
2018. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Svédország az európai közösségen belül van, oda könnyebb menni.
2018. dec. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%

A svédek megszokták a bevándorlókat. Mivel ott te is bevándorló vagy ez neked jobb.


A norvégok csak kiutálnak.

2018. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Mindkettőnek van előnye és hátránya is. Svédországban külföldiként sokkal könnyebb érvényesülni, egy átlagos svéd nyitottabb az élet minden területén, mint egy átlagos norvég. Egészen az utóbbi évtizedekig Norvégia jóval elmaradottabb volt Svédországnál, így Oslo a nagyobb svéd városokhoz képest provinciálisnak tűnhet kevesebb kulturális kikapcsolódási lehetőséggel, ezt a hátrányt manapság igyekeznek ledolgozni. A svéd fizetések nyugat-európai szemmel nem kiugróan magasak, az árak viszont igen. Norvégia pedig még drágább, viszont jóval többet is lehet keresni. Ha a skandináv országok közül választanom kéne, akkor legszívesebben Dániában élnék (viszont csak Koppenhágában), Svédország és Norvégia közül inkább az előbbit választanám a könnyebb beilleszkedés miatt.
2018. dec. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is Svédországot ajánlom, leginkább az előző válaszoló érvei miatt. Plusz mivel tanulni mész az sem utolsó szempont, hogy a svéd egyetemek sokkal jobbak és ismertebbek. Norvégiába meg átmehetsz kirándulni bármikor Svédországból is.
2018. dec. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

,,közbiztonság a nagyvárosokban meg olyan mint Kolumbiában vagy Donyeckben"


Aha, hazudj még. Nem egy ismerősöm van, aki járt Svédországban, nagyvárosokban is, egyikük még tavaly nyáron a nagy migráns hiszti alatt, mégse lett semmi baja, nem erőszakolták meg, nem késelték meg, stb. Pedig ő csak egy max 160cmes lány. Másik ismerősöm jó pár éve kint él, szintén csaj, mégse lett sose semmi baja. Gáz már mikor egy ilyen kérdés alatt is agyba-főbe hazudtok.

2018. dec. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

nyelvtanárként, és " szokés -rendszerből " szólnék hozzá

A norvég köztes állapotban van a dán és a svéd között

Ha Norvégot tanulsz, nagyon jő esélyeid vannak, hogy megérted a svédet és a dánt is , a két szélsőség, ( dán, svéd) háát :D :DNem tudom "meséljek" meséljek?? :)

nagyon jó a a svéd :))

2018. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Na jó én vagyok a 11-es

norvég mert azzal megy a dán ,meg a svéd is ,és ha van német akárm is, vagy angol akármid, akkkor a holland stb is megy könnyen

2018. dec. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!