Kezdőoldal » Utazás » Európa » Albánia mennyire veszélyes...

Albánia mennyire veszélyes nyaralás szempontjából?

Figyelt kérdés
Jövő nyáron haverommal tervezünk Tiranába egy kis kiruccanást pár haverunkkal. Pénzünk lesz mindenre mert sokáig gyűjtöttünk, tengerpartra mennénk, kell e ott esetleg rablóktól vagy olyan emberektől tartani ami pl az "elrabolva" című filmben volt hogy eladnak minket prostituáltnak? Mielőtt valaki elkezdene oltogatni a kérdés komoly

2018. dec. 26. 22:41
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
25%

"Jóllehet az albán kormányok az utóbbi időben komoly eredményeket értek el a közrend és a közbiztonság javításában, a szervezett bűnözés változatlanul markánsan jelen van az országban. Továbbra is igen jelentős számú fegyver és lőszer van illegálisan a lakosság és a bűnözők kezében. Az egyes bűnszervezetek közti leszámolásoknak néha vétlen áldozatai is vannak. Emiatt változatlanul nem javasolt a késő esti órákban sem Tiranában, sem a vidéki városokban az utcán tartózkodni és célszerű elkerülni a kétes hírű szórakozóhelyeket.


A rendőrség az ország egyes hegyvidéki területeit nem tudja ellenőrzése alatt tartani. Ezek a területek egyben az ország legelmaradottabb, legnehezebben megközelíthető részei is, ahol ritkán fegyveres bandák rablásaira is sor kerülhet (Tropoja és Bajram Curri városok körzete, délen pedig a Gjirokaster város közelében lévő Lazarat település körzete). E területeken nappal is csak csoportosan, helyi kísérővel ajánlatos az áthaladás."



[link]


1:1 mint borsod!

2018. dec. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Annak mennyi esélys van hogy éjszaka buliból hazafele kirabolnak? vagy nappal?
2018. dec. 26. 23:42
 3/21 anonim ***** válasza:
46%
Ha lerí rólad, hogy nem vagy helybeli, akkor biztos.
2018. dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Amit az első linkelt valami ősrégi infó lehet, az aktuális hivatalos tájékoztatás szerint:


"Az ország teljes területén hazai összehasonlításban megfelelő a közbiztonság, ugyanakkor a helyi sajátosságok miatt indokolt a fokozott elővigyázatosság. Külföldiek sérelmére elkövetett bűncselekmények ritkán történnek, ezek nagy része is megfelelő körültekintéssel elkerülhető. Erőszakos bűncselekmények nem jellemzőek, eseti jelleggel – főleg tömegesen látogatott helyszíneken – vagyon elleni bűncselekmények előfordulhatnak (pl. zsebtolvajlás).


Jóllehet az albán kormányok az utóbbi időben komoly eredményeket értek el a közrend és a közbiztonság javításában, a szervezett bűnözés változatlanul jelen van az országban. Az ellenérdekelt bűnözők közti leszámolások általában ritkán és félreeső helyeken történnek, de nem zárható ki, hogy azoknak vétlen áldozata is lehet (pl. utcán parkoló gépkocsi elleni bombamerénylet, lövöldözés).


A hegyvidéken a lakott területen kívül tartózkodást (hegymászás, barlangászat, hegyvidéki túrák) a nehéz terepviszonyok, illetve a jelzések és az infrastruktúra hiánya miatt még tapasztalt túrázóknak is kizárólag helyi vezetővel ajánljuk"


[link]


A gyakorlatban én egyáltalán nem éreztem magam veszélyben Tiranában késő este sem. A helyiek vendégszeretetében pedig kifejezetten pozitívan csalódtam.

2018. dec. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
Én jártam már háromszor Albániában, nem veszélyesebb bármelyik balkáni országnál. Ha betartod a mindenütt megszokott alapszabályokat (értéket nem hordunk látható helyen, a gyanús embereket kerulod, a sötét helyeket kerulod és mindig informáltak egy hozzád közel állót vagy utastársat a hollétedről, ha egyedül mozogsz valamiért), akkor aligha lesz bajod. Én nemigen olvastam olyan híreket, hogy durva erőszakos támadás ért volna turistákat Albániában vagy eltűnt volna valaki. Azért egy EU-ba aspiráló országban ilyesmi hírnek számítana idehaza is.
2018. dec. 27. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Én kétszer voltam Albániában, a hegyekben is. Szerintem messze az egyik legbiztonságosabb balkáni ország, legalábbis, itt nem volt félelmem, mert az emberek barátságokat és senki sem akart rabolni vagy ilyesmi. Bulgáriában kétszer is kiraboltak, Macedóniában pedig egyszer. Persze Albániában is vannak roma falvak, azokat el kell kerülnöd, ha meg nem tudod akkor gyorsan át kell érni rajtuk.
2018. dec. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

Szia! HA elfogadsz tőlem egy jo tanácsot akkor nem parázol. Nyugodt szívvel mész oda.

Albania szep orzsag es jo orszag. A helyedbe arra figyelnek hogy ne a bulik miatt menjel oda hanem a tengerpart es a hegyek miatt! Es ne nezzel hulyegyerek filmeket!

2018. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Helló, ne nyomkodjuk ellenérvek helyett a piros gombot, ez nem óvoda!


Én beutaztam a Balkánt,többször is, nekem egyik országban sem volt problémám. Albániában elég vendégszeretőek a helyiek, gyönyörű a természeti es ocsmány az épített környezet. A globalizáció még most is csak mérsékelten érintette meg ezt az országot, ami külön érdekessé teszi. És turistaként ha betartod az előbb felsorolt, mindig és mindenhol ervényes szabályokat, akkor nem lesz bajod.


(Megjegyzem: pontosan ugyanez érvényes Borsodban is, ahol hetekig túráztam a legkemènyebb helyek közelében is, de a világon semmi bajom nem lett belőle.)

2018. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Akkor az hülyeség hogy elrabolnak ott minket meg prostituáltak leszünk?
2018. dec. 27. 15:38
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
@9 Persze, hogy hülyeség. Jártam Irakban meg Észak-Koreában is, ott sem lett semmi bajom. Albánia kimondottan könnyű ország turistáskodni.
2018. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!