Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a véleményetek Franciaorszá...

Dreamer82 kérdése:

Mi a véleményetek Franciaországról és a francia emberekről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy akik kint tanultak/tanulnak Franciaországban,vagy rövid/hosszú ideig kint voltak ott, nektek mi a véleményetek az országról és a francia emberekről? Érdemes kimenni tanulni oda? Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. dec. 30. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Franciaország, ahol a féreg is férget rág!
2018. dec. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Kint éltem egy ideig, és a tapasztalatom az, hogy a franciák a legarrogánsabb, rasszistább, undok emberek. Azt hiszik ők szarták a spanyol viaszt. Párizsban fehér embert látsz az tuti turista. Lekezelőek mindenkivel.
2018. dec. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Én csak egy napot voltam Párizsban, de én is ugyanazt tapasztaltam, mint a 2-es. Egy retkes boltban akartam vásárolni, és amikor angolul megszólaltam (nem tudok franciául) olyan pofát vágott az eladó csajszi... Azért kiszolgált.

Persze az étteremben teljesen normálisak voltak, illetve egy parfüm múzeumban a körbevezető nő is nagyon aranyos volt, a kis francia akcentusát nagyon bírtam, mivel angolul beszélt. Szóval ahol a turizmus a bevétel, ott a turistákkal nyilván jól bánnak.

2018. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Én üzleti úton voltam egy hetet Nantes-ban, velem kedves volt mindenki.
2018. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%

Az első válaszoló őszintén fogalmazott, tényleg ilyen tömören szólva.

Ugyanis rettenetesen bizalmatlanok még egymással szemben is az emberek.

Ezt egy ott élő francia arab diák mondta nekem Korfun, aki egyébként egy rendkívül kedves és jószívű srác és összehaverkodtunk.

2018. dec. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
98%
Akik szerint Franciaországban nem jófejek a nem franciákkal, az tessen már körülnézni Magyarországon. Alig tud valaki értékelhető szinten angolul, sok esetben magyarul kiabálnak minősíthetetlenül turistákkal, a vendéglátás színvonala szánalmas és az emberek java rasszista. Franciaország sem minden elképzelhető országok legjobbika, de egy évszázaddal azért előrébb tartanak nálunk. Én kimondottan szeretek ott lenni, kiváló a gasztronómia, sokszínű a kultúra, egy országon belül megtalálható majdnem egész Európa.
2018. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

"Egy retkes boltban akartam vásárolni, és amikor angolul megszólaltam (nem tudok franciául) olyan pofát vágott az eladó csajszi..."


Nem is csodálom, ha ilyen volt a hozzáállásod.

A történelmük nem ismerete, meg nem mentesít!

Ugyanis a rengeteg angol-francia háborúskodás miatt utálják még az angol szót is.

(Kb. olyan ez nekik, mintha az anyjukat szidnád.)

Amúgy átérezheted ezt nálunk is, ha átmész az északi vagy keleti határon és megszólalsz magyarul. Lesz olyan város, ahol nem csak "pofákat vágnak" hanem pofán is vágnak.

2018. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Franciaország nagy, és különböző régióknak különböző kultúrájuk van (bármennyire is akarnak mindenkit egybeolvasztani már a 18. századtól).


A felfuvalkodottság inkább a párizsiakra jellemző. Provence-ban nagyon kedves emberekkel találkoztam (viszont minden nagyon drága, pl. Aix az ország egyik legdrágább városa, húzós lenne ott tanulni). Elzászban nagyon zárkózottak az emberek, nehezen fogadnak be, bár abszolút rendesek.

2019. jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!