Kezdőoldal » Utazás » Európa » A szlovák határon személyigazo...

A szlovák határon személyigazolvány nélkül be lehet lépni?

Figyelt kérdés
Holnap utaznék Szlovákiába, viszont 1 napja elvesztettem a személyigazolványomat. Ideiglenes személyit nem tudtak kiállítani, mert nem volt nálam a születési anyakönyvi kivonatom. És azt megszerezni sem tudom mert messze lakok most tőle. A kérdésem az lenne, hogy a határátlépést gatolhatja e ez a tényező?

2019. jan. 10. 17:19
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
95%
Tehat ezek szerint semmilyen személy azonositasra alkalmas okmányod nincs......mondjuk ez egy határátkelésnél elég komoly gátló tényező!
2019. jan. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jogosítvánnyal rendelkezem.
2019. jan. 10. 17:25
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
itt Balassagyarmaton tök üres a határ, nincs, aki megállítana. nem tudom, máshol hogy néz ki. amúgy anyakönyvi kivonatot bármikor kiállítanak, 2000 ft asszem
2019. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Jogosítvány nem alkalmas határátlépésre (ahogy a születési anyakönyvi kivonat sem)

Teljesen mindegy, hogy üres a határ vagy sem. Ha elhagyod az országot, hogy egy másik országba átmenj, akkor érvényes útlevél, vagy személyi igazolványra lesz szükséged. Bármikor igazoltathatnak országon belül is.

Semmi írat nélkül határt nem szabad átlépni.

2019. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Ugyan határellenőrzés nincs, egy esetleges igazoltatásnál nem kötelesek elfogadni a jogosítványt személyazonosság igazolására külföldön. Az csak belföldön jó személyi helyett. Szerintem nem jó ötlet személyi vagy útlevél nélkül próbálkozni .
2019. jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

". Ideiglenes személyit nem tudtak kiállítani, mert nem volt nálam a születési anyakönyvi kivonatom."

Ez érdekes. Nekem azonnal kiállitották az ideiglenes személyit, pedig nem volt anyakönyvi kivonatom. A jogsit nem fogadták volna el anyakönyvi kivonat helyett?


Nem lépheted át a határt úti okmány nélkül. (útlevél, személyi igazolvány)


Vezetői engedélyek, Anyakönyvi kivonatok: NEM úti okmányok

2019. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
#6 húgomnak egy nyaralás alatt ellopták a személyiét, ezért újat kellett csináltatnia. de ahhoz azonosítania kellett magát, amit személyi nélkül ideiglenessel kellett megoldania.
2019. jan. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Külföldre utazni csak ÉRVÉNYES úti okmányok birtokában lehet.

"Úti okmányok:


Magánútlevél

Ideiglenes útlevél

Személyi igazolvány

Ideiglenes személyi igazolvány

Régi típusú (könyv formátumú) személyi igazolvány"


Amennyiben egyikkel sem rendelkezel, nem hagyhatod el az országot - sőt, elvileg Magyarországon belül sem mozoghatnál okmányok nélkül (személyi, lakcímkártya).

Pl., szavazásnál sem lehet elfogadni a jogosítványt.


" És azt megszerezni sem tudom mert messze lakok most tőle."

Érdekes, Szlovákia közelebb van?


Végezetül az ideiglenes személyi kiállításának feltételei:


"3. Ha a személyazonosító igazolvány elveszett, eltulajdonították, megsemmisült, személyazonosításra alkalmatlan mértékig megrongálódott:


a) ha az igénylő rendelkezik érvényes kártyás vezetői engedéllyel vagy érvényes útlevéllel 14-65 év között, és 65 év felett:

- személyazonosító igazolvány

- 1500,- Ft MÁK csekken befizetve

- érvényes kártyás vezetői engedélye v. érvényes útlevele"


Szóval tényleg érdekes, hogy miért nem tudtad az ideiglenest megcsináltatni...

Hacsak nem azért, mert valami nem stimmelt az adatokkal és az ügyintéző ragaszkodott a születési anyakönyvi kivonathoz...

2019. jan. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ember nincs a szlovák határon, senki nem kér semmit, nyugodtan mehetsz.

Már miért igazoltatnának, engem Magyarországon sem igazoltattak 20 éve legalább.

2019. jan. 12. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es, ne adj neki olyan tanácsot, amivel később megütheti a bokáját. Igen, ha szerencséje van, akkor nincs senki a határnál és meg tudja járni az utat ILLEGÁLISAN, de pl. amikor én mentem a szlovák határnál (Komárom-Komárno), akkor épp kerestek valakit és híd végénélszúrópróba szerűen megállították az autókat. Meg bárhol megállíthatják közúti ellenőrzésen, mivel autóval megy.


De kérdés, mit döntött a kérdező, (sejtem), mert már elmúlt az a nap, amikorra kérdezte.

2019. jan. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!