Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszország Adriai partján...

Olaszország Adriai partján vannak sátorozásra alkalmas kempingek?

Figyelt kérdés

Augusztus végén, szeptember első hetében szeretnénk a barátaimmal az olasz tengerparton nyaralni, körülbelül 6-8 személyről lenne szó, és szívesen választanánk sátras opciót, az eddig olvasottak alapján ez olcsóbb alternatíva a szállás lefedésére.


Valószínűleg autóval mennénk a szabad közlekedés érdekében, de ha kivitelezhető és olcsón találnánk jegyeket, akkor a repülő is szóba jöhet.


Sokat kerestem a neten, de csak luxus camping helyeket találtam az adriai parton, különféle wellness, magán strand illetve faházas és saját sátras opciókkal.

Engem csak az érdekelne, hogy hol találni olyan kempingeket a tengerparton, ahol nem kell mindenféle extra szolgáltatásért fizetnünk a bérelt kempinghely és a kiegészítő szolgáltatásokon (értem ezalatt mosdó, zuhanyzó, parkoló stb.) kívül?


Aki sátorozott már az olasz partokon, tudna esetleg segíteni?


Előre is köszönöm.



2019. jan. 13. 13:47
1 2
 1/12 D. Brasco ***** válasza:

Az olasz adria tele van kempinggel,ráadásul minden félével,igy el nem tudom kepzelni higy nem talalsz kedvedre valót!

Egyebkent abban biztos vagyok,hogy nem ez lesz a legolcsobb megoldás!

2019. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Mi végig kenpingeztük Olaszországot és nagyon tuti volt. Volt ahol még medence is volt. Azt nem mondom hogy olcsó lett volna kispénzű magyarként, de még mindíg olcsóbb volt mint egy hotel és ott laktunk a tenger parton :) Ezt nézzd meg: [link]
2019. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A teljes kempingfelszereléssel repülni nem reális opció. Csak autóval megoldható.
2019. jan. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Augusztus végén, szeptember első hetében"


Az olasz tengerparton főszezonban nem létezik olcsó szállás, csak RELATÍVE olcsóbb létezik.

Könnyebb lenne válaszolni ha tudatnád, hogy mégis mekkora összeget szánnátok rá nyolcan?

(Nyolc embernél -gyaníthatóan- több autó és több sátor is lenne?!)

2019. jan. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Elnézést, a sátoros opció valóban csak autóval oldható meg, erre gondoltam, viszont sok helyen olvastam azt is, hogy előfordulhat, hogy a sátorozás ma már nem sokkal olcsóbb, mint egy apartman bérlése. Ez egy sátorra (vagy személyre?) kb. mekkora összeget jelentene 6 éjszakára?


A mi egyetemista büzsénk nagyjából 100 eurót engedne meg egy főre (szállásra), ebbe beleértve a sátorhelyet, parkolást, mosdók használata stb.

Szerintetek ennyiből ki lehetne hozni mondjuk hat éjszakát egy kempingen, két autóval, és x sátorral (nem tudom, mekkora sátrakat lehet vinni ill. nyolc embernek hány sátorra lenne szüksége)?

2019. jan. 14. 16:30
 6/12 anonim ***** válasza:

Két autóra kell 3 ország autópálya matricája plusz az üzemanyag. Ez már önmagában sem kevés.

Szerintem jobban jártok egy apartmannal.

Minél messzebb van a tengertől annál olcsóbb.

(Avagy keressetek hostelt.)

2019. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy szept. második hetétől csökkennek az árak drasztikusan.

Mi minden évben ekkor megyünk, mert már megfizethetőek a fullos, közvetlen tengerparti szállodák is.

2019. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Parton ennyiért kizárt. Airbnb a parttól távolabb.
2019. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, időközben változott a helyzet, némi nézelődés után már jobban hajlok a félpanziós szállodák irányába, €80-100 6 éjszaka/fő, azt hiszem, ilyen árkategóriában bungallót sem találnánk, reggelivel.


Keresgélni még fogok, de köszönöm mindenkinek a tanácsot.

2019. jan. 14. 22:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Jól megnézted??

Biztos, hogy a 80 Euro (félpanzióval és augusztusban) heti ár??

2019. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!