Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik országba éri meg...

Melyik országba éri meg nemzetközi vonattal menni?

Figyelt kérdés

Mivel fiatal vagyok és nincs sok tapasztalatom az utazások terén, ezért kérném a segítségeteket.

Olyan közeli országba szeretnék utazni, ahová van lehetőség vonattal menni megfizethető áron. A déli országokban nem voltam még, de igazából minden érdekel ami nem drága egy tanulónak.

Illetve hogyan tudok nemzetközi jegyeket vonatjegyeket vásárolni? Interneten és kasszánál is lehet?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. jan. 16. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
vonatot annyira nem ismerem, de busszal sok helyre el lehet jutni. prága kb 7 óra student agencyvel, bécs nagyon közel van, zágráb, szlovénia (flixbust ajánlom)
2019. jan. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dél felé Belgrádnál messzebb csak bizonytalan átszállásokkal juthatsz. Amerre jól működik a nemzetközi vasúti közlekedés, az a Bp-Pozsony-Brno-Prága(-Berlin/Hamburg), a Bp-Győr-Bécs-Salzburg-München tengelyek. Ezen kívül van még a Budapest-Miskolc-Kassa , Budapest-Debrecen-Munkács, Budapest-Nagyvárad-Kolozsvár(-Brassó), Budapest-Békéscsaba-Temesvár(-Bukarest) utvonal is, meg a Budapest-Zágráb és a Budapest-Ljubljana, Budapest-Pozsony-Brno-Varsó.
2019. jan. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D. Brasco ***** válasza:
En is a flixbust ajanlanam.......semmilyen vasút társaság nem.tud versenyezni az áraival!
2019. jan. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

"semmilyen vasút társaság nem.tud versenyezni az áraival!

"


De a busz kényelmetlenségével sem! :)

2019. jan. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 D. Brasco ***** válasza:
22%
4-es akinek nincs pénze annak legyen kompromisszum készsége!Ennyi
2019. jan. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon tudsz tájékozódni a Magyarországról vasúton elérhető úticélokról: [link]

Ami ennél messzebb van, ott már időben és árban is a fapados repülőjegyek kedvezőbbek, mint a vonat.

Pár napos kiruccanásokra a kirándulójegyek praktikusak: [link] /kirandulojegyek-0

Az érvénytartamukon beül bármelyik vonatra érvényesek.

2019. jan. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Ha az ár miatt vonatoznál, akkor javasolnám helyette a repülést, 6-10 ezer forint között sok helyre lehet retúr jegyeket találni, ha flexibilis vagy az időpontokkal. Vonatozni picit is nyugati irányba már nem érdemes szerintem, viszont például Ukrajnában szerintem életre szóló élmény a vonatozás és olcsó is. Ljubjana még oké árban, plusz oda máshogy macerás eljutni (Flix megy oda is, de buszon szerintem az már nem a legkényelmesebb). A nemzetközi vonatjegyek vásárlása Magyarországon nevetségesen macerás amúgy, legtöbbször csak kijelölt pályaudvarokon lehetséges, online nem.
2019. jan. 18. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ukrajnába menj ha nagy élményt szeretnél és nincs sok pénzed, Csap-Kijev hálókocsiban 2800 Ft, de van ülőhelyes is 1800-ért. Nyáron Odessza kb. ugyanennyiért.
2019. jan. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom én is Ukrajnát vonattal, Lviv-be (Lemberg) megy hálókocsis vonat, a város nagyon szép és rohadt olcsón lehet enni és inni is, fiatalként a legjobb :D
2019. jan. 21. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!