Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dublin vagy Cork?

Dublin vagy Cork?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ebben a két ír városban vannak a legtöbben magyarok, és, hogy Corkot jobban favorizálják (legalábbis az én tájékozottságom alapján). Valakinek valami tapasztalata?

2019. jan. 19. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Dublinban élek 6 éve és nagyon szeretek itt élni. Amiért Cork szerintem vonzóbb lehet az az, hogy sokkal olcsóbb ott lakást bérelni, jelenleg Dublinban horrorisztikus az ingatlanpiac. Én ott csak átutazóban voltam, annyira nem nyűgözött le, Galway sokkal szimpatikusabb volt. Pontosan milyen tapasztalatokra lennél kíváncsi?
2019. jan. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Továbbtanulási célból mennék. A lehetőségek közt van Dublin, Cork és Galway. A Corki Egyetem kurzusa számomra szimpatikusabb, mint a Dublini Egyetemé, azonban város szempontból pont fordítva van. Itthon megyeszékhelyen nőttem fel, de aztán a fővárosban is laktam, ami sokkal jobban bejött, emiatt tartok attól, hogy nem szeretném a "kisvárosi" életet, bár tudom, hogy ez Írország 2. legnépesebb városa...
2019. jan. 21. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Dublinnak is kisváros érzete van egyébként, de Corknak még inkább. Cork inkább egy kis iparváros-kikötő, nem nagy durranás szerintem, de itt is van szinte minden, ami Dubliban. Éltem Budapesten, éltem angol nagyvárosokban, Dublin sokkal vidékiesebb város az összesnél, de nekem mondjuk ez pont szimpatikus. Mennyi időre jönnél? Rövidebb távon szerintem nincs sok különbség a két város között, ha sokkal jobb a program, akkor nem érdemes a rosszabbat választani. Ha pedig szeretsz kirándulni és szereted járni a természetet, akkor Corkból lenne egy csomó lehetőséged (West Cork megye csodaszép).
2019. jan. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Galwayban lakom már 13 éve :) szép hely , Dublin túl nagy...f.
2019. febr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dublin messze van, Cork még messzebb....
2020. jan. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!