Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova menjünk Horvátországban?...

Hova menjünk Horvátországban? Aki már kívülről fújja a helyeket adna tippeket? (részletek)

Figyelt kérdés

Ketten mennénk párommal most először Horvátországa.

Nem szeretnénk egy hetet csak tengerparton tölteni, szeretnénk egy körutat csinálni, mondjuk Szlovéniával kezdve és onnan le Horvátországba.


Nem vagyunk oda a tömegért, tudom Horvátország nagyon felkapott hely lett, de ha lehet mégis szeretnénk 2-3 napot fürdőzni nyugisabb részeken.

Bárki saját tapasztalatait szívesen olvasnám!


2019. jan. 26. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem igazán akartok fürödni akkor menjetek májusban, junius elején, akkor még nagyon kevés túrsita van, az idö már nagyon szuper. Pont tökéletes körbe nézni.

Neten keress rá, hogy horvátország nevezetességei, és jelöld a térképen amit mindenképpen megakarstok nézni. Aztán már össze is állt, hogy mit is akartok.


DE én már jártam Maldív, Karib térségben is de Horvátok tengerpartja mindig lenyügöz. Ha ott vagyunk a legjobb egy egy sekély részen egy kisebb sziklára kitelepedni, vízbe ugrani és egy buvár szemüveggel halakat nézegetni.


Mi tavaly Rabacon voltunk, elötte 10 éve voltam már az egész dalmát részen is, de Rabac nekem most az új kedvencem. Nem túl nagy kicsit talán kevesebb túrista és szuper tenegerpartja van.

2019. jan. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Ha már arra megyünk, azért 2-3 nap jó volna fürdőzni is, júniusban ehhez már elég meleg a víz?

2019. jan. 26. 08:33
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
39%

Elég meleg,de mondjuk az 1-essel ellentétben én bármit ajanlanék csa Rabacot nem!Kb az isztria Bibionéja azaz turistagettója!

Az isztria minde részét bejartam már,ahogy elkezdődik a szezon szinte nincs olyan hely ami "nyugisabb",bar majus vége junius elejen azert még ki lehet fogni ilyet!peldaul a legdélebbi pontjan Premantura falucskát közvetlen a Kamenjak nemzeti park mellett!Azt a környéket nagyon ajanlom!

2019. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Ha halvérű vagy akkor elég meleg, amúgy kur. v@ hideg a víz még augusztusban is. Szinte mindenhol hideg, kivéve egy két sekélyebb részen. Ilyen pl. Nin, Zaton, Omis strandja. Mi a családdal végig jártuk Horvátországot Makarskaig, de csak kevés helyen volt számunkra megfelelő a víz hőmérséklete. Mondjuk mi fazósak vagyunk.
2019. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Mi 11 napot voltunk tavaly nyáron Horvátországban és Szlovéniában, amiből 2 egész, és 2 töredék nap volt fürdés.


Amiket ajánlok:

- Szlovéniában Júliai-Alpokban vagy Kamniki-Alpokban legalább egy túra. Mi a Grinttovecen voltunk, meg egy fél napot Bohinj környékén de máskor jártunk már más helyeken is a Júliai-Alpokban (pl. Triglav, Mangart). Amit nem ajánlok, Bledben és Bohinjban a turistagettók, semmi élvezet nincs benne, de pár száz méter és az erdőben, hegyekben már nincs akkora tömeg.


- Szlovén karsztban valami jó hely, ezen belül a Rakov Skocjan-t ajánlom (nem keverendő a Skocjan barlanggal, ami túristagettó), fél nap alatt bejárható, és gyönyörű a völgy és a föld alá bújó patak.


- Szezonon kívül érdemes mászkálni egyet Krk szigeten, könnyen megközelíthető, főleg Baska közelében vannak látványos helyek.


- Észak-Velebit Nemzeti Parkban a botanikus kert. Ez egy 1500-1600 méter magasan fekvő sziklás, gyepes, törpefenyős, fenyves, töbrös terület, jól kiépített turistautakkal (mi a vbotanikus kerten kívül nem mondható el), a Velebit egészéről odatelepített növényekkel.


- Ha nem a legmelegebb időben vagytok ott, vagy bírjátok a meleget, és visztek elég izet, a Kis-Paklenica szurdok csodás hely (a nagy az szintén turistagettó).


- Vízbe meg egyértelműen sziklás partoknál érdemes menni, búvárszemüveggel, mert csodálatos a part mentén a víz alatti élővilág.

2019. jan. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Próbáljátok ki valamelyik nudista strandot vagy kempinget. Baromi jók, tiszták, igényesek, és fantasztikus érzés fürdőruha nélkül strandolni, napozni. Szerencsére Horvátországban sok van belőlük, főként az Isztrián, ami közel van Szlovéniához is.
2019. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tippeket :)

A nudi meg a kemping nem a mi világunk, deazt is köszönöm :D

2019. jan. 26. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!