Kezdőoldal » Utazás » Európa » Májusban többen vannak az El...

Májusban többen vannak az El Caminon, mint a nyári hónapokban?

Figyelt kérdés

Nagyban tervezem hogy végigjárom az El caminot, de még mindig dilemmázom, hogy mikor induljak neki... azt olvastam, időjárás szempontjából a május vagy a szeptember legoptimálisabb, és ezen jól fel is buzdultam és eldöntöttem, májusban megyek, akkor még biztos nincsenek olyan sokan mint nyáron, valahogy arra következtettem, nyáron veszik ki legtöbben a szabijukat, stbtb... viszont most olvastam egy olyat, hogy pont így májusban vannak a legtöbben az úton, pont a kellemes időjárás miatt, mert mindenki el szeretné kerülni a nagy hőséget.

Tudna valaki támpontot adni, hogy milyen sokan vannak pl májusban, mennyire kell "versenyezni" a szálláshelyekért? Annyira nem szeretném úgy lejárni az utat, hogy minden nap sietni kelljen és attól tartani, nem lesz már hely a következő zarándokszálláson...

Áprilisban még hideg van? Júniusban meg már nagy a meleg? Tudom, ez évről évre változhat, de akármilyen támpontnak örülnék! Vagy túlságosan ráparázom...? :D Tökéletes úgyse lesz, tudom...

Köszi előre is!



#meleg #út #hőség #El Camino #zarándok #zarándokút #zarándokszállás #legjobb hónap
2019. jan. 29. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Majus sztem nem jo. Egy az, hogy juniusra ersz be nagyon meleg van akkor ketto sokan is vannak versenyezni kell a helyekert.


Idealis a szeptember szerintem en akkor voltam. Ido nagyon jo, bar meg akkor is sokan vannak de nem annyira zavaroan. 1-2 helyen a vege fele mar zavaro amugy mert sokan csak az utolso szakaszt teszik meg.

2019. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy éve én is elterveztem hogy el fogok menni a nyáron. De gondolkodtam, meleg van, rengeteg ember, ezt a kettőt ki nem állhatom, minek is akarok menni? És akkor nézegettem, milyen utak vannak még, és amikor megnéztem milyen helyeken megy az északi út, nem volt kérdés hogy azon fogok menni, persze több a szintkülönbség, az egész alatt kb.17000 m-t kell megmászni. Cserében nincs forróság, alig volt olyan hogy versenyezni kellett a szállásért, mindig volt hol aludnunk, és csak a végén volt embertömeg az utolsó kilométereken, Santiago előtt ahol a két út csatlakozik. Viszont mivel az óceánparton mész, állandóan magas a páratartalom, és gyakran van eső.

A kérdésedre válaszolva ha a francia útra mennék, mindenképpen tavasszal vagy ősszel tervezném, akkor azért még elviselhető az egész.

2019. febr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tavaj előtt voltam.Április közepétől.Nem voltak olyan sokan.Az egy hó alatt egy alkalommal nem volt csak hely ahol megszállni akartam.Nem tudom hogy -jukéitól augilusztusig milyen a tömeg ,de áprilistól már teljesen jó az idöjárás is.És szerintem nincs "tömeg".
2020. febr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
És ha már a szálláson aggódsz...minden falu aminvégig mész, legalább egy szállást találni fogsz.Szóval rohannod nem kell ez ügyben.Jobban inkább a boltokkal van gond.Nincs minden faluban bolt.Így a kaját sokszor jobb előre megvenni akár két három napra is.Az első nap kapsz egy listát , az összes városról és faluról amin átmész ,hol lesz szállás és bolt.Így tudsz kalkulálni ,hogy aznap hány km tudsz megtenni, hol mekkora a szállás és melyik faluban találsz boltot.
2020. febr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) végül május közepétől június közepéig voltam, nem volt annyira vészesen meleg, kivéve a Meseta-n... :D a tömeg se volt vészes, persze az utolsó 100 km már besűrűsödött.
2020. febr. 16. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!