Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kevés pénzből hova érdemes...

Kevés pénzből hova érdemes kutazni 2-3-4 napra?

Figyelt kérdés
Nagyon mehetnékem van, de sokat nem tudok költeni. Gondolkodtam Lengyelországon, Ukrajnán, Bulgárián, Macedónián, Németországon…

2019. jan. 31. 16:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. B and B-vel vagy hostelben megszállva, ülőkocsis vonattal utazva, párizsis kenyeret vásárolva Németország sem drága. De Ukrajnában pl. egy berlini hostel áráért 3-4 csillagos szállodát kapsz.


Lengyelországban az árak nagyjából megegyeznek a magyar áraknak. Több vonat is indul, melyekkel el lehet jutni Krakkóba, Auschwitz-be vagy épp Varsóba is (bár ezutóbbi már elég messze van szerintem). Varsóba érdemesebb repülővel (pl. Wizzair) menni.


Ukrajnába Magyarországról Munkácsra és Lvovba megy közvetlen vonat. Előbbibe ülőkocsival el lehet jutni, utóbbiba csak hálókocsi, ami azért nem olcsó. Repülővel csak Kijevbe lehet elmenni - de arra érdemes felkészülni, hogy az ország nagy részében nagyon hideg van és a hó is nagy. Arrafelé egészen más a tél, mint itt.


Bulgáriába már nem jár közvetlen vonat (bár irreálisan drága és hosszú is volt az út). Télen csak Szófiába repül a Wizzair, de nyáron Burgaszba is. Szófiában voltam, és azt tudom mondani, hogy maga a város nem valami nagy szám, de a környező hegyekbe érdemes elmenni. Magyar viszonylatokhoz képest olcsóbb valamivel. Bár egyértelműen nyáron érdemesebb odamenni, mert Bulgária is elég hideg és havas, a tenger által nyújtott élvezetekről nem is beszélve. Bár a Napospartot érdemes messze elkerülni, mert csak a bulizó fiatalokról szól.


Macedóniába szintén nem jár vonat, de Skopjéba heti 2x repül a Wizzair, általában 2.990 forint bőrönd nélkül a jegy. A város különleges, de oda is inkább nyáron érdemes menni, amikor el lehet menni a nem túl messze lévő Ohridi tóhoz, ami nagyjából olyan, mint a Balaton, csak épp meseszép hegyek veszik körül.


Németország, amint mondtam, drága, viszont nyilván rengeteg értékes kinccsel várja az embereket. Repülővel a legtöbb nagyváros elérhető. Vasúton is átszállás nélkül lehet eljutni Münchenbe, Stuttgartba, Frankfurtba, valamint a keleti városokba, Berlinbe, sőt Hamburgba is, ám a nyugati városok (Köln, Düsseldorf, Hannover) csak átszállással közelíthetők meg.

2019. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a Balkánt ajánlom, sok izgalmas város és gyönyörű természeti látnivaló van, nincs drágaság, olcsók a repülőjàratok, cserébe kicsit korulmenyesebb a közlekedés - elsősorban helyben kideríthető menetrend szerinti buszokkal kell számolni.
2019. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Ha más városban is gondolkodsz akkor pl. London, Milánó, Párizs, Prága, Brugge.
2019. jan. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Egyedül kockázatos Ukrajna?



# 1/3


Krakkóban már voltam, ha már repülőre ülnék, elmennék Gdanskba.

Szófiáról vagy azt modnják, h szép vagy h nem érdemes odamenni, mert koszos és nincs sok látnivaló. Skopje érdekelt, de sok helyen azt írták, h pár óra alatt mindent, szóval akkor oda is inkább nyáron, amikor el lehet menni az Ohridi tóhoz.


# 2/3

Melyik balkáni országot/várost ajánlod télen?


# 3/3

Prágában voltam már, London nem vonz annyira, de Párizs. Brugge nagyon vonzó, csak azt hittem, h elég drága. Milánóról azt hittem, h drága.

2019. febr. 1. 08:23
 5/13 Gergő Petrányi válasza:
Én tesómmal voltam Ukrajnában. Olcsó, élvezhető. Nagyon megéri odamenni.
2019. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Melyik ukrán városban voltatok?
2019. febr. 1. 09:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Balkan. Voltam osszel koszovoban albaniaban, nyaron bosznia, montenegro. Gyonyoru termeszet, olcsosag, nagyon vendegszeretoek.


Szerintem montenegroba menj vagy albaniaba. Nem banod meg ;)

2019. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok, s tudok kapcsolódni az előző hozzászólóhoz:

A Wizzair repül Koszovóba, ami szintén nagyon olcsó, bár tény, hogy politikailag elég zavaros ott a helyzet. Egyébként azt olvastam, olyan szép helyen van, mint Andorra, csak épp nagyon le van pusztulva. Mind Koszovóban mind Boszniában nagyon oda kell figyelni, hogy az ember ne járkáljon elhagyatott réteken, szántóföldeken, mert még mindig rengeteg bomba van a földekben.


Albániába is repül a Wizzair: a fővárosba, Tiranába. Onnan kb. 2 óra a tenger, ami nagyon kellemes. Bár ugyanaz a tenger, mint ami Horvátországban van, de melegebb van, több a homokos part és nincs annyi turista. A vonatközlekedés viszont katasztrofális Albániában, Izland mellett ott van a legkevesebb sín Európában. Viszont onnan már csak egy "köpés" Görögország, pl. Thesszaloniki, ahonnan már vissza lehet jönni repülővel Magyarországra : )

2019. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Szarajevó, Szarajevó, Szarajevó. Európa legjobb városa. Mondom ezt úgy, hogy az összes európai országban jártam. Olcsó, autentikus, sokszínű, vendégszerető, izgalmas a történelme. És lelke van a városnak. Ami nagyon kevés helynek van. Fantasztikus. 6-10k körül van retúr. Ha az megvolt, akkor irány Ukrajna, Európa második legkirályabb helye. Kevés pénzból minden nyugati országot kerülj, élvezhetetlen, ha egy kávéra is sajnálni kell a pénzt.


Boszniában külön plusz, hogy útlevél sem kell.

2019. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintem Lengyelország lesz, vagy Ukrajna, bár utóbbiba azért egyedül nem szívesen mennék.
2019. febr. 4. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!