Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapestről Velencébe vonattal...

Budapestről Velencébe vonattal! Tapasztalatok? Megéri a hálófülke? Sokan vannak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
mindenképpen jobban tudsz pihenni. ha nem is veszel hálófülkét, úgy nevezett kuset kocsiba vegyél jegyet, aminek az öléseit össze lehet húzni és tudsz rajta feküdni, aludni. ülve nagoyn kényelmetlen, mi 2 éve úgy mentünk Splitbe, a 6 fős kocsiban 5-en voltunk, a lábam se tudtam kinyújtani. Mindenképp megéri legalább a kuset, de a hálókocsi még kényelmesebb.
2010. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi úgy mentünk pár éve.Keletiből ötkor és másnap reggel tízre voltunk Velencében.Nem hálófülkében utaztunk,hanem sima fülkéssel,rajtunk kívül nem sokan voltak,így nyugodtan tudtunk aludni.Csak a határőr keltett fel állandóan.Kibírható,de vinni kell meleg cuccot is,mert éjszaka hideg van a vonaton.Hálókocsival nincs tapasztalatom,de szerintem nem éri meg.Kérdezz nyugodtan,ha van mit,"vasutasgyerek" vagyok,nagyjából képben vagyok a dolgokkal:P

2010. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Igazából én nagyon rosszul viselem, ha nem tudom kinyújtani a lában....valahogy rossul leszek tőle.

Attól tartok, hogy ha sima egyterű kocsiba kapok jegyet, akkor ha sokan lesznek, pihenni sem lehet, a cuccokra is figyelni kell. A hálókocsiban meg legalább magadra csukod az altót és alszol, amíg a vámosok fel nem keltenek.

Kérdésem, hogy kérhetem fülkébe a jegyemet?Tehát hogy ne egyterűbe kelljen nyomizni???A 6 személyes fekvőkocsikban sokan vannak???

Mi ketten megyünk, elég sok cuccal...

2010. jún. 30. 22:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is a hálókocsit illetve a kusetet javaslom,mert nagyon nem mindegy,hogy hogy töltöd az éjszakát.A kset olcsóbb,6 fekvőhely van ,éjjelre lenyitjátok az "ágyakat",reggel meg felhajtjátok.

Mi a csomagjaink védelmében mindeg a felső helyekre feküdtünk,cuccokkal.Az úgy biztonságos.

Most mennyibe kerül egy retur jegy Velencébe?

2010. jún. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Helló!

Nahát anyum azt mondja szerinte marhára nem éri meg az a 60 000 plusz költség hálófülkére.

A keletiből induló általában úgy van összeállítva,hogy van benne "sima" kocsi,tehát nem fülkés,olyan amiben csak ülni tudsz(azoknak,akik nem végig mennek);fülkés 6 személyes,amiben mi is utaztunk és mondom elég kényelmesen elvoltunk;és hálófülkés.

Olyan nincs,hogy te oda kapsz jegyet,oda ülsz,oda vándorolsz,ahová akarsz(kivéve a hálófülkét,oda nyilván nem mehetsz)

Mi is a sima kocsiban kezdtük,de amikor kezdett kényelmetlen lenni,egyszerűen átmentünk egy fülkésbe,ahol le lehetett feküdni.

Azért olyan sokan nem utaznak így Velencébe,hogy ne legyen szabad fülke.

Én személy szerint másra költeném azt a pluszpénzt,Velencében annyi mindenre lehet és ez azért nem 33 órás út,mint Moszkva.Fülkésben(nem hálófülkésben) akár végig is tudod aludni.

Jó utat Nektek!

2010. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen, én is gondoltam rá. De féltem a táskáinkat, főleg ha pihenni is szeretnénk. Mi még Velencéből tovább utazunk Firenzébe, úgyhogy még vár ránk pár óra út.

Akkor ezek szerint van olyan fülke, amibe be lehet ülni és nem kell egy fekvőkocsi árát megfizetni?

2010. júl. 1. 21:30
 7/9 A kérdező kommentje:
Most olvastam vissza. Én is a kuset kocsira gondoltam, ami 6 személyes, és fekvőhellyé alakítható. Én is arra pályázom. Az megéri? tele szokott lenni?
2010. júl. 1. 21:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Húhhh,hát ez nem volt egyszerű menet. :P De csak kiderítettük,miről van szó:P


Leírtam,úgy van összeállítva a szerelvény,hogy van benne hat személyes fülkés is.Azt fekvőhellyé csak elméletben lehet alakítani,ugyanis,csak annyira lehet kihúzni az ülést,hogy a lábad kinyújthasd.Mi nem húztuk ki,mivel a két szemben lévő három ülésen kényelmesen tudtunk feküdni.

Ezért külön nem kell fizetni,hiszen oda ülsz,ahova akarsz.Nem is tudsz oda külön jegyet kérni.

Amikor mi mentünk olyan kevesen voltunk,hogy válogathattunk is,melyik fülke tetszik.

Nyugodt lehetsz,hogy csak ketten lesztek nemhogy a fülkében,de az egész kocsiban.Tényleg nem szoktak sokan lenni.Próbáljatok meg nem hétvégi időpontra időzíteni.

A csomagokat nagyon egyszerű megoldani.Leírom,hogy csinálják a profi vasutasok:P

Szóval viszek egy lakattal ellátott láncot,bicikli lánc vagy ilyesmi,behúzzátok a fülke ajtaját és egyszerűen belülről leláncoljátok.Így nyugodtan tudtok aludni,csak a vámos fog feldörömbölni.Ha megkérdezi miért zártátok be,azt mondjátok,féltitek a cuccaitokat és kész.

Nekem elhiheted,sokat csináltuk már,nem lett baj belőle.:P

Irigy vagyok ám,Velence nagyon szép! Legszívesebben az összes cipőt hazahoztam volna!Kóstoljatok meg mindent,a pizza isteni,viszont a lasagne csalódást okozott:O

Szia!

2010. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

engem az érdekelne, hogy miért tart olyan sokáig az út?

úgy tűnik nagyon lassan vánszorog az a vonat...

2010. júl. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!