Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországról vélemény?

Görögországról vélemény?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék elmenni barátnőmmel Görögországba nyáron és az érdekelne ki volt már ebben az országban merre érdemes foglalni (Így elsőre Athént néztem ) már úgy értem melyik részén. nekünk első sorban a tenger lenne a lényeg meg hogy ne legyenek 1 millióan a parton tudom ez üti gondolom az athéni állításomat de azt inkább a közlekedés miatt írtam. Valamint hol érdemes foglalni . Szállás.hu vagy inkább utazási irodában . Meg mivel érdemesebb utazni . Repülő ,Autó gondolom vonat innen kicsit bonyolult lenne

2019. febr. 10. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Huszonévesen, fiatal házasként voltunk férjemmel szervezett buszos úton. Előnyei: mindent megszerveznek, csak a biztosítást kellett magunknak megkötnünk, lakhelyünkön a közeli benzinkútnál felvett bennünket a busz, nem kellett Ferihegyig bumlizni. Apartmanvárosban voltunk a Chalkidiki-félszigeten. Étteremben ettünk illetve vásároltunk a helyi boltban, a tejtermékek nagyon jók voltak. Forró péksüti hajnalban a péknél, friss gyümölcs az árustól. Opcionális, feláras buszos kirándulások, kb. 3 helyre mentünk el, hogy ne csak a fürdőzésből álljon a nyaralás.


Hátrányok: nem mindenkinek való a szervezett út, főleg busszal! Mindig van okoskodó, világesze útitárs, nyafogó gyerek öngyömböngyöm nagymamival stb. Én kis termetű vagyok és akkor még jó volt az alvókám, de ma már nem vállalnám a 22 órás ücsörgést. Az apartmanváros minden, csak nem autentikus, szerintem a pincéreken és a gyümölcsös bácsin kívül nem is találkoztunk görög emberrel.


Ma így mennék: repülőjegy foglalás szigetre, nem a fő-főszezonban, jó értékelésű, partközeli szállás ingyenes reptéri transzferrel, wifivel. Nevezetességnéző egy napos kirándulásokra általában mindenhol be lehet fizetni.

2019. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tengerparti nyaralás a cél, akkor Athént nagyon gyorsan verd ki a fejedből.
2019. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért ? Bár gondolom Athénban sokan vannak vagyis az Athénhoz közeli tenger parton
2019. febr. 10. 15:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Athén egy büdös, koszos, szemetes, kaotikus nagyváros, rengeteg lehúzással. Mindenképpen valamelyik szigetre menj, vagy egyéni szervezésben, de ha nem vagy tapasztalt utazó, akkor inkább irodával.
2019. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Kréta, Rodosz, Zakynthos, Santorini, csak repülővel és szeptemberben, addigra már elhúznak a kisgyerekes hordák, azok a legrosszabbak.
2019. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tengerparot akarsz, akkor szigetre menj, Kréta, Rodosz. Ne főszezonban, hanem ősszel. És attól is függ, mik az elvárásaid. É voltam már apartmanban és all inclusive szálláson is, mindekttőnek megvan a maga előnye és hátránya. Ha közlekedni akarsz, bérelj robogót, autót vagy használd a helyi buszokat a települések közt. Helyközi busz nagyjából €1.50, távolsági is maximum €2.50. Például Korfu nyugati partjától Korfu városba pont ennyi volt. Egyébként sok part gyalog is bejárható. Athénba akkor menj, ha dolgozni mész vagy kifejezetten a múzeumok a célod. Nem olyan, mint a képeslapokon. Akropolisz egyébként van Rodoszon is. Krétán meg ott a Régészeti múzeum vagy Knossos.

Vonat egyébként nem bonyolult, ha mondjuk Thessalonikin keresztül mész a Halkidiki-félszigetre. Van Budapest-Thesszaloniki. Ha máshogy nem, esetleg Bukarestben át kell szállnod. Egyébként a repülőt ajánlom, a leggyorsabb és nem kell 20-30 órán összezárva ücsörögnöd egy rakás mindenféle emberrel, mint a vonat vagy a busz esetén. a kocsit csak akkor ajánlom, ha biztos vezető vagy.

Ajánlott sziget még Zakynthos, Kos.

2019. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
47%
Jó csajokat a Leszbosz szigetén találsz
2019. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kefalonián, Kárpathoson és Krètán voltunk. Mindhárom gyönyörű volt.
2019. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
67%
Görögország maga, egy koszos lepusztult hely..de a szigetei szépek.inkább oda menj
2019. febr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

6 éve minden évben Görögországban nyaralok.

Ha autóval mentek, az északi régió a legcélszerűbb. Ezen belül is olyat keress, amit családoknak ajánlanak, itt ugyanis nincs tömeg nyomor, de az éjszakai élet nem olyan pezsgő (ha bulizni szeretnétek).

Magyar, vagy nyugat európai szemmel az egész Görögország kicsit lepukkantnak tűnhet, de hát ez a Balkán. Ha nem kritikus szemmel nézed, hanem élvezed a lazasagot bele fogsz szeretni az országba.

2019. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!