Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Utazás » Európa

A kérdés

Görögországról vélemény?

Szóval szeretnék elmenni barátnőmmel Görögországba nyáron és az érdekelne ki volt már ebben az országban merre érdemes foglalni (Így elsőre Athént néztem ) már úgy értem melyik részén. nekünk első sorban a tenger lenne a lényeg meg hogy ne legyenek 1 millióan a parton tudom ez üti gondolom az athéni állításomat de azt inkább a közlekedés miatt írtam. Valamint hol érdemes foglalni . Szállás.hu vagy inkább utazási irodában . Meg mivel érdemesebb utazni . Repülő ,Autó gondolom vonat innen kicsit bonyolult lenne

Keress kérdéseket hasonló témákban: nyaralás, Görögország

febr. 10. 13:37  Privát üzenet  

A válaszok

Huszonévesen, fiatal házasként voltunk férjemmel szervezett buszos úton. Előnyei: mindent megszerveznek, csak a biztosítást kellett magunknak megkötnünk, lakhelyünkön a közeli benzinkútnál felvett bennünket a busz, nem kellett Ferihegyig bumlizni. Apartmanvárosban voltunk a Chalkidiki-félszigeten. Étteremben ettünk illetve vásároltunk a helyi boltban, a tejtermékek nagyon jók voltak. Forró péksüti hajnalban a péknél, friss gyümölcs az árustól. Opcionális, feláras buszos kirándulások, kb. 3 helyre mentünk el, hogy ne csak a fürdőzésből álljon a nyaralás.

Hátrányok: nem mindenkinek való a szervezett út, főleg busszal! Mindig van okoskodó, világesze útitárs, nyafogó gyerek öngyömböngyöm nagymamival stb. Én kis termetű vagyok és akkor még jó volt az alvókám, de ma már nem vállalnám a 22 órás ücsörgést. Az apartmanváros minden, csak nem autentikus, szerintem a pincéreken és a gyümölcsös bácsin kívül nem is találkoztunk görög emberrel.

Ma így mennék: repülőjegy foglalás szigetre, nem a fő-főszezonban, jó értékelésű, partközeli szállás ingyenes reptéri transzferrel, wifivel. Nevezetességnéző egy napos kirándulásokra általában mindenhol be lehet fizetni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont febr. 10. 14:44 Privát üzenet
Ha tengerparti nyaralás a cél, akkor Athént nagyon gyorsan verd ki a fejedből.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont febr. 10. 15:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Miért ? Bár gondolom Athénban sokan vannak vagyis az Athénhoz közeli tenger parton

# 3/7Időpont febr. 10. 15:17 Privát üzenet
Athén egy büdös, koszos, szemetes, kaotikus nagyváros, rengeteg lehúzással. Mindenképpen valamelyik szigetre menj, vagy egyéni szervezésben, de ha nem vagy tapasztalt utazó, akkor inkább irodával.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont febr. 10. 15:28 Privát üzenet
Kréta, Rodosz, Zakynthos, Santorini, csak repülővel és szeptemberben, addigra már elhúznak a kisgyerekes hordák, azok a legrosszabbak.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont febr. 10. 15:59 Privát üzenet

Ha tengerparot akarsz, akkor szigetre menj, Kréta, Rodosz. Ne főszezonban, hanem ősszel. És attól is függ, mik az elvárásaid. É voltam már apartmanban és all inclusive szálláson is, mindekttőnek megvan a maga előnye és hátránya. Ha közlekedni akarsz, bérelj robogót, autót vagy használd a helyi buszokat a települések közt. Helyközi busz nagyjából €1.50, távolsági is maximum €2.50. Például Korfu nyugati partjától Korfu városba pont ennyi volt. Egyébként sok part gyalog is bejárható. Athénba akkor menj, ha dolgozni mész vagy kifejezetten a múzeumok a célod. Nem olyan, mint a képeslapokon. Akropolisz egyébként van Rodoszon is. Krétán meg ott a Régészeti múzeum vagy Knossos.

Vonat egyébként nem bonyolult, ha mondjuk Thessalonikin keresztül mész a Halkidiki-félszigetre. Van Budapest-Thesszaloniki. Ha máshogy nem, esetleg Bukarestben át kell szállnod. Egyébként a repülőt ajánlom, a leggyorsabb és nem kell 20-30 órán összezárva ücsörögnöd egy rakás mindenféle emberrel, mint a vonat vagy a busz esetén. a kocsit csak akkor ajánlom, ha biztos vezető vagy.

Ajánlott sziget még Zakynthos, Kos.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont febr. 11. 13:46 Privát üzenet
Jó csajokat a Leszbosz szigetén találsz

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont tegnapelőtt 10:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit kéne tudnom Görögországról?
Korfura szeretnék Görögországból a legrövidebb úton átjutni. Melyik városból indul a komp Görögországról és melyik városba érkezik Korfun? Mennyibe kerül a személygépkocsi jegye,...
Hol találom a neten a legmegbizhatóbb időjárásjelentést görögországról? Mindegyik mást mutat. Engem Rodosz érdekelne.
Mi a véleményetek Görögországról? Busszal tényleg nehéz kibírni?
Görögországról vélemények?
Mit kell tudni Görögországról, illetve a görögökről?

Kérdések az Utazás rovatbólKérdések az Európa rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!