Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ukrajna kocsival? (többi lent)

Ukrajna kocsival? (többi lent)

Figyelt kérdés

jó estét!


márciusban indulnánk Kelet-Európa körútra, hárman, kocsival.


Románián keresztül mennénk, (Kolozsvár, Marosvásárhely,stb, Jászvásárnál átmennénk Moldovai köztársaságba, majd onnan le Odesszába(UA).



Milyen a morál MO-hoz képest?


Mennyire veszik komolyan a sebességtúllépést?


Ha megállítanak, a rendőrök mennyire korruptak?


Vannak-e radarok?


Megéri -e a kissé olcsóbb dízelből visszafele telenyomni a kocsit, esetleg kulacsban hozni még pár litert hazafelé, vagy elkobozzák?



A válaszokat előre is köszönöm.


2019. febr. 15. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kannába tudsz 10 litert hozni (10 literes kannába bele megy majdnem 12), nem mindegy melyik kuton tankolsz, van ahol szar a minőség.

A rendőrök eléggé korruptak, az ukránok úgy vezetnek mint az állatok, a kressz ott semmit sem ér, többnyire a nagyobb gyorsabb autónak van elsőbbsége, szóval nagyon figyelj mindenre. Ha rendőr kötekedik akkor fizetni kell. Sebesség mérés éppen lehet. Forgalmin a te neved szerepel?? Csak tulaj viheti ki a kocsit. 2 éves megvan a jogsid?? Utlevél van-e mindenkinek??

(Sokan azt hiszik valamiért, hogy ukrajnába nem kell, mert a románok is csak személyit kérnek esetleg.)

2019. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Jogsi nem kell, hogy 2 éves legyen, ha nem vontatsz én úgy tudom.



Milyen a morál MO-hoz képest?

Rosszabb.



Mennyire veszik komolyan a sebességtúllépést?

Mindent komolyan vesznek, amivel le tudnak húzni.



Ha megállítanak, a rendőrök mennyire korruptak?

Nagyon.


Vannak-e radarok?

Vannak.


Megéri -e a kissé olcsóbb dízelből visszafele telenyomni a kocsit, esetleg kulacsban hozni még pár litert hazafelé, vagy elkobozzák.

10 liter jöhet kannába.


Legyen zöldkártya, lakcimkártya, forgalmi (a neveden) nálad, az útlevélen kívül természetesen. Ezen kívül tűzoltó palack és fekete zsák, utóbbit előszeretettel kérik a turistáktól és kérnek miatta kávéra.

Ne írj alá semmit,ha valami kérj tolmácsot, kötelesek biztosítani

2019. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


Sajnos a kocsi az apámé, de a családnevünk ugyanaz.

ebbe beleköthetnek??


hullazsákot nem is gondoltam hogy kell, de ezek szerint...

mondjuk ez kicsit durva :D


és a kenőpénzzel kicsit el vagyok bizonytalanodva.Egyrészt mivel nem beszélek semmit ukránul, oroszul se nagyon, ők meg gondolom angolul nem.


Ezért kénytelen leszek betartani a sebességkorlátokat

2019. febr. 16. 20:35
 4/10 anonim ***** válasza:

#2

Nekem szóltak már, hogy cseréljek helyet apával, mivel nem 2 éves a jogsim, ezért nem nemzetközi jogosítvány, így nem vezethetek külföldön. Nincs baj, csak cseréljek helyet.

Ukrajnába nem vihetem át a kocsit, mivel nem az én nevem van a forgalmin. Meghatalmazással elvileg lehet. Család nevet semmibe nem nézik. A gépjármű az én nevemen van, de a forgalmi nem ezért nem vihetem ki ukrajnába, nem engednek ki már a határnál vissza fordítanak.

2019. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A sebességtúllépésekkel nem (csak) a rendőrök miatt kell vigyázni, hanem mert általában nagyon rossz az utak minősége.
2019. febr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én is az apám kocsijával szoktam, de nekem a keresztnevem is ugyanaz. Friss jogsival is rengeteget jártam, abba sose kötöttek bele.

Meghatalmazás csak közjegyző által hitelesített ami jó

2019. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na most aztán jól osszezavarodtam.

Apámnak nincs jogsija nem is volt soha.

Ô a kocsi tulajdonosa papiron én vagyok az uzemeltetoje.

2019. febr. 17. 13:33
 8/10 anonim válasza:

Ha üzembentartó vagy, akkor a te neved van a forgalmiban, nem?

Nem kell, hogy legyen jogsija, ahhoz hogy te hajthasd a kocsiját, valamit félre értettél

2019. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy az ott legyen aki nevén van a forgalmi. Ha nincs ott akkor van gond. Hogy nem ő vezet az más kérdés, de ott van. Ha mész ki a te jogosítványodat kell leadni mikor kérik ellenőrzésre (mostanában vált szokássá, hogy ennyire nézik), ha nincs meg a 2 év akkor lehet prücök, de vagy bele köt a határon vagy nem.

A forgalmin, ha a te neved van akkor minden további nélkül ki tudod vinni.

Kint meg nem szaroznak ennyit, ha gond van akkor fizetsz és kész, de határon fognak jobban kötekedni. Több éve járunk ki, az egész családban 1 olyan sztori van mikor megállított valakit a rendőr. Abból se lett semmi, csak a rokon kiverte a hisztit, hogy márpedig ő nem fog fizetni és büntetést se fogad el, ha nem tetszik, hívja ki a felettesét stb stb.... Végül rokon, mondta, hogy van egy ismerőse (mikor mesélte nem mondott nevet) elmondta a rendőrnek a nevét, a rendőr bocsánatot kért, majd beült az kocsiba és elment.

De neked ezt a kakaskodást nem javaslom, mert könnyen be is vihet.

Gyógyszerekkel vigyázz még nagyon. Egyik ismerősünknek a kocsijában találtak az ukránok egy gyógyszert, ami itthon nem recept köteles, de kint igen. A vége az lett hogy a nőt bevitték a rendőrök. A férje meg róbált intézkedni, hogy engedjék ki, de recept nélkül nem voltak hajlandóak. Két napot volt börtönben.

Elég extrém esetek, de ukrajna ilyen. Ott még bőven él az ember kereskedelem is. Aki távolabb lakik nem tudja, hogy milyen. Sokan azt hiszik, hogy EU tag, nem kell utlevél se meg semmi. Közbe meg, ha nagyon gyanús vagy a határon a komplett kocsit szétkapják neked.

2019. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hálásan köszönöm hogy írtok .


Tehát a helyzet az, hogy nem tudom hogy Magyarországon a kocsi beiratás hogy van, a kocsi apám nevén van , román okmányokkal , román rendszámmal stb.


Azért nem kérdeztem mindezt román fórumon, mert magyarok vagyunk , és ott nem válaszolnak általában semmi ilyesmire.


Én nem vagyok bejelentve úgymond sehova, csak apám fiaként én szoktam vezetni a kiskocsit, mivel neki nincs jogsija.



Moldáviai köztársaságból lépnénk át Odessza megyéjébe.Nem tudom hogy hívják.


Más városokat nem igen terveztünk meglátogatni.Gondolok itt Kijevre, Lyuvovra, Munkácsra, stb.


A jogsim sajnos még nincs 2 éves, de valószínüleg jönne még egy fiú akinek már igen!

Vajon ő kéne vezessen a határon??


Mennyi az esélye, hogy belénk kötnek

2019. febr. 17. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!