Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért mondták, hogy ha Németor...

Miért mondták, hogy ha Németországba akarok költözni vagy ott dolgozni, akkor oda nem elég a Hochdeutsch?

Figyelt kérdés
Nem a Hochdeutsch a hivatalos nyelv, nem mindenki azt beszéli? Úgy tudom, hogy pl Észak Németországban csak akkor váltanak át az ottani nyelvjárásra ha nem akarják, hogy értsék őket az idegenek.
2019. febr. 20. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Ez egy baromság, nem hogy elég a hochdeutsch, még csak nem is kell folyékonyan beszélni. Egy B2-es szinttel már megpályázhatsz akármilyen munkát, kivéve talán azokat, ahol ügyfelekkel kell kapcsolatba lépni.
2019. febr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg mindenhol a Hochdeutsch a hivatalos nyelv, de mindenhol használják az ottani Dialekt-et is, és nem úgy, hoyg "átváltanak", hogy más ne értse, hanem egyszerüen a kettöt valamennyire keverik, a szóhasználatban benn vannak a tájszavak.

Ennek ellenére a Hochdeutsch elég, mert azt megértik és a tájnyelvre meg valamennyire megpróbálnak figyelni, hogy ne essenek túlzásokba.

Viszont eleinte biztos nehéz, márcsak azért is, mert MO-on amit tanulsz, az sem Hochdeutsch, csak hasonló.

Emellett a beszélt nyelv gyorsabb, mint amit tanulsz, a kiejtés is más, de elég hamar bele lehet szokni.

2019. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem.


Egyébként mennyire jellemző a németekre, hogy lenyelik vagy alig/halkan mondják ki a magánhangzókat?

2019. febr. 20. 19:39
 4/6 anonim ***** válasza:

"Egyébként mennyire jellemző a németekre, hogy lenyelik vagy alig/halkan mondják ki a magánhangzókat?"


NEm jó a kérdésfeltevésed, sok hangot MÁSHOGY ejtenek, amit te úgy vehetsz, hoyg lenyelnek hangokat, de ök nem így érzik.


Éppen ezért kell hallás után is tanulni a nyelvet, méghozzá eredeti szövegböl, tehát NEM magyar iskolai oktatófilmböl. A neten rengeteg film, videó megtalálható eredeti német szöveggel, tudsz híreket meg egyebeket is nézni, és ott fogod a rendes kiejtést hallani, megérteni és adott esetben megtanulni neked is azt.

2019. febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

...aztán elmész a bajorokhoz vagy ide a svábokhoz, és meglepődsz, hogy nem egyes hangokat, hanem néha komplett szavakat nyelnek le vagy harapnak ketté. :D

Idővel meg lehet szokni.

Főleg az idősebbek esetén fordul elő, hogy nem igazán tudnak (vagy néha akarnak) hochdeutschot beszélni, illetve ha megpróbálják is, olyan kiejtéssel, hogy fejre állsz tőle.

2019. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, miért kellett az én első válaszomat így lepontozni. Németországban élek, túl vagyok pár állásinterjún, középfokú nyelvtudással bőven felveszik az embert, ha egyébként a szakmai kvalitásai megengedik. Magyarán nem fogják csak azért elküldeni, mert nem beszél tökéletesen. Kivéve, mint mondtam, ha ügyfélkacsolatról van szó.
2019. febr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!