Kezdőoldal » Utazás » Európa » Autó nélkül nyaralás?

Autó nélkül nyaralás?

Figyelt kérdés
Nem tudok vezetni, és sajnos már mindenhol azt látom, akármiyen úticélt nézek, hogy autó KELL. Mert anélkül semmit nem lehet megnézni. Azért ezt egy picit túlzásnak érzem. Szerintem sokan csak nagyon kényelmesek és azért kommentelnek mindenhová így, hogy autó nélkül el se indulj... De azért nem csak Magyarországon léteznek buszok... De, akkor mégis hová van értelme elutazni? Ha nem csak a tengerparton akarok feküdni, hanem kicsit látni is szeretnék vmit a környékből. Rodoszt néztem, de erre is minden azt mondja, hogy autó nélkül ne...
2019. ápr. 5. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Simán megoldható autó nélkül. Nekünk van autónk, én tudok is vezetni mert hivatásos vagyok ráadásul nagyon sok országban jártam már Európán belül leginkább kamionnal, de személy autóval is sok helyen jártam. Mi a barátnőmmel ha külföldre megyünk nyaralni akkor igaz autóval megyünk le, de helyben többnyire gyalog megyünk mindenhova vagy taxival ami igaz picit drágább, de sokszor utánajárunk a helyi tömegközlekedésnek mi merre hány méter és ha nagyon sokat kell gyalogolni akkor tömeg közlekedünk. Általában mi ha nyaralni megyünk akkor a környéken gyalogtúrázni szoktunk úgy sokkal jobb mint autóval végig menni, mert így minden apróságot megtudunk nézni és nem kell folyton megállni például egy szép háznál egy jól rendezett kertet megcsodálunk vagy éppen bejárjuk a természetet ha valami látni való felé megyünk, és mi eleve kerülni szoktuk a műutakat ha megoldható. meg ha városnézés az csak gyalog érdemes szépen kényelmesen. Volt olyan nyaralásunk amikor az autót csak akkor indítottuk el ha hazafelé mentünk, helyben nem használtuk egyáltalán. Így tudtam nyugodtan italozni is például. Na meg amikor dolgozok és kamionnal olyan helyre megyek ahol még nem jártam és épp pihenő időm van főleg hétvégén akkor mindig gyalogtúrára megyek és körülnézek a környéken.
2019. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Miért kell az autó? Mi soha nem autóval megyünk. Most voltunk Las Vegasban. Oda repülö, a városban meg gyalog. Vagy tavaly San Diego. Ha kellett, hivtunk ubert. De Cancunba is jól elvoltunk a helyi busszal vagy ha szervezett túrára mentünk elvittek. Ha Magyarországra megyünk, ott is vonat + helyi tömegközlekedés.
2019. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rodoszon bérelj kismotort.
2019. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valóban van sok olyan hely, amit sokkal kényelmesebben el lehet érni autóval, de én a legtöbb helyen ugyanezeket a helyeket megoldottam busz, gyaloglás és stoppolás keverékével, végső esetben taxival. Több szervezéssel és utánajárással jár, nincs nagy rugalmasság stb, de nem lehetetlen. A Kanári szigetekre is azt mondják, hogy autó nélkül nem lehet elérni a legjobb helyeket, több szigeten voltam és el lehet, csak napi 30-40 km gyaloglásra, mászásra legyen felkészülve az ember, nekem nem okoz gondot. Talán Izland volt eddig az egyetlen olyan hely, ahol tényleg kellett az autó, de ott bejártuk az egész szigetet és szezonon kívül nem igazán van tömegközlekedés.
2019. ápr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Európa attól klassz hely, hogy fejlett a közösségi közlekedés. (Busz, vonat, légitaxi, ilyenek).

Ha ehhez hozzáveszed hogy a fapados repülőjáratok sem drágák, már csak azt nem érted, miért járnak emberek autóval a horvát tengerpartra.

2019. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak turista csoportok, csak befizetsz az utazasra egy utazasi irodanal es ok elinteznek mindent meg elvisznek titeket tipikus turista helyekre.
2019. ápr. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!