Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol és hogyan lehetséges...

Hol és hogyan lehetséges jegyet foglalni a vatikáni múzeumokba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Húsvétkor megyünk Rómába,és rengeteg ijesztő történetet hallottam arról, hogy páran egész napos sorbanállás után sem jutottak be a vatikáni múzeumokba, ill. a Sixtus-kápolnába.


Ahhoz szólna a kérdésem, aki már járt a Vatikánban és magának foglalta le előre a jegyet: hol és hogyan tette? A honlapot elvileg már megtaláltam, de nem igazán tudtam eligazodni rajta (ennek lehet, hogy az az egyik oka, hogy a nyelvtudásom is szegényes).


Kérhetnék ez ügyben segítséget? Nagyon-nagyon hálás lennék. :)


Köszönöm előre is!


2019. ápr. 13. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elfelejtheted, hogy magán uton bejutsz a Szentpéter bazilikába, vagy a sixtusi kápolnába.

Vagy max ott éjszakázol elötte este az utcán.


Mi tavaly májusban voltunk és tényleg több órás sor van.


A Vatikánmuzeum és a Sixtusi kápolna egyben van és mikor onnan kiérsz mehetsz a bazilikába be.

A muzeumba van orákat kell sorba állni, a jegyért, és ha bent vagy akkor még kb 1 óra míg a muzeumban állszsorba, hogy lássad a sixtusi kápolnát , majd így be a bazilikába...

Mi körbevezetéssel voltunk, mindenhol elöre mehettünk, de így is egy rémálom volt. Iszonyat tömeg volt mozdulni nem tudtál sehol sem, mindenki lökdösödik... Majd mikor a sixtusi kápolnához értünk, mint egy hering temetö, az emberek mint egy birka nyájnál sodrodnak a másikkal, miközben az örök azt kiabálják, hogy pssszt, silence...

A bazilika még úgy ahogy megnézhetö volt...


Lehet kapni jegyeket aminél nem kell sorba állni, ilyen a Rom citycard is. Vagy befizetsz egy körbe vezetésre. Ez nekünk 50€/ fö volt. de szerintem húsvétra már túl késön vagy.


Èn egyébként soha nem mennék romába húsvétkor, egy rémálom lesz. Mi május elején voltunk tavaly, hétköznap és csak tömeget tömeggel láttunk. Már voltam pár nagyvárosban(parizs, London, NewYork), de ilöyet sehol sem tapasztalatam mint Romába.

2019. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A honlapon eléggé értelmes a foglalás folyamata, kiválasztod milyen jegyet kérsz és fizetsz. Nem kell hozzá agysebészi végzettség.

Mondjuk húsvétkor tényleg halál lesz bejutni, rá fog menni fél napotok a sorállásra.

Ha ilyen egy életben egyszer eljutok RÓmába és örülök emberfajta vagy, természetesen hajrá, de csinálhatnál helyette millió mást. Aztán visszamehtnél máskor csak a festményekért, szobrokért.

2019. ápr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!