Kezdőoldal » Utazás » Európa » Gyerek külföldre viteléhez...

Gyerek külföldre viteléhez kell szülői beleegyező nyilatkozat?

Figyelt kérdés
Külföldre utaznánk kiskoru gyerekeimmel. Apa nem tart velünk, repülővel mennénk. Kell nyilatkozat apa részéről, hogy kivihetem a gyerekeimet? 1-1 hét, kimondottan nyaralás céljaból mennénk. Köszönöm.
2019. ápr. 16. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Nem kell, mivel te vagy az anyja. Én a húgom lányát vittem nyaralni külföldre, és oda is csak a húgom nyilatkozata kellett. Dovernál kérték csak. Az apja nyilatkozata nem volt ott, de nem is kellett. ( apja is engedte, csak ő nem írt papírt róla)
2019. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. ápr. 16. 18:36
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hova mentek. Ártani nem árt, ha van. Nálunk nincs apa a képben, én a kizárólagos szülői felügyeleti jogról szóló ítéletemet viszem mindig magammal a biztonság kedvéért. Volt már, hogy kérték, pedig EUn belül utaztunk, csak épp szuroprobaztak a repülőtéren.

Az első valaszado "te vagy az anya" válasza röhej, hogy finoman fogalmazzak. Attól hogy ő az anya, a gyerek nem a tulajdona. Simán lehet pl hogy válófélben vannak és a bíróság a férjem fogja ítélni a gyereket, a nő meg elrabolja.

2019. ápr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Az első baromságokat ír és szándékosan félrevezet. Kell az apa nyilatkozata, ha még autóval mennétek akkor kicsi az esélye hogy szükség is lesz rá, de repülőre nem fognak felengedni nélküle.
2019. ápr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És ez amit viszel vmilyen idegen nyelven van vagy csak simàn magyar nyelvű?
2019. ápr. 16. 19:26
 6/13 A kérdező kommentje:
Most utazunk először, szóval nagyon nem vagyok tájékozott. Ahova megyünk, az Horvátország-ott határ van, ha jól tudom. Aztan Franciaországba, oda meg repülőgéppel. Szóval úgy gondolom, elég nagy az esély hogy akárcsak szúrópróbaszerűen de ellenőrizzenek. Ezért is kérdezem.
2019. ápr. 16. 19:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Célszerű angolt is vinni.
2019. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. ápr. 16. 20:45
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

ma 19:25

Ha nem értesz hozzá akkor ne okoskodj! NYARALÁSKOR nem kell mindkét szülő nyilatkozata ha a gyerek/gyerekek egyik szülője ott van és viszi nyaralni.

Számtalan alkalommal vittem a kiskorú gyerekeimet külföldre nyaralni, és sosem kérték az apuka nyilatkozatát-

Mutass már egy szabályzatot vagy törvényt ami leírja, hogy kötelező NYARALÁSKOR nyilatkozni mindkét szülőnek.

Szóval ne írj baromságokat ha fogalmad sincs semmiről.

2019. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9!


Nem kell a nyilatkozz, de célszerű. Mint írtam, nálunk előfordult már, hogy kertek, igazoljam, jogom van egyedül utazni a gyerekekkel. Pont nem érdekel senkit, hogy nyaralni viszed e, a határőr ezt nem tudhatja, ő abból indul ki, hogy mi van, ha épp elrajzolod a gyereket. Kb 99%ban a szülő az, aki gyerekkel utazik és pont ugyanuyg a szülő az, aki a másiktól el akarja venni a gyereket. Ezért kell a nyilatkozat minden épeszű ember számára, aki kiszeretne zarnij azt a lehetőséget, hogy egy darabka papir hiánya miatt meghurcoljak, vagy simán csak lekésse a gépet. Ha te nem akarsz vinni, az a te dolgod. Én viszek. Minden ismerősöm visz. Amúgy tessek, a konzuli szolgálatnak is ez a velemenye: "Amennyiben kiskorú – azaz 18. életévét be nem töltött – személy csak az egyik szülő kíséretében, más felnőtt kíséretében (rokon, barát, tanár, stb.) vagy egyedül utazik külföldre, javasoljuk szülői hozzájáruló nyilatkozat (vagy gyámhatósági hozzájárulás) beszerzését. A szülői nyilatkozatnak tartalmaznia kell


a hozzájáruló szülő(k) és az utazó kiskorú személyes adatait (születési hely és idő, lakcím, személyazonosságot igazoló okmány száma), elérhetőségeiket;a nyilatkozat területi és időbeli hatályát (hová és mettől meddig utazik a gyermek),a hozzájáruló(k) egyértelmű beleegyezését,a hozzájáruló(k) aláírását;a kísérő személy személyes adatait, elérhetőségét, ha nem az egyik szülő a kísérő.


A nyilatkozatot két tanú vagy közjegyző előtt javasolt megtenni, és angol nyelvre vagy a célország nyelvére lefordítani.


Egyes légitársaságok saját formanyomtatványt rendszeresítettek kiskorú utazásához tett szülői nyilatkozattételre. Javasoljuk a közvetlen tájékozódást a légitársaságnál.


Tekintettel arra, hogy a kiskorúak beutazásának feltételei országonként eltérőek, minden esetben olvassa el az adott országra vonatkozó utazási tanácsainkat. További tájékoztatást kérhet a felkeresni kívánt ország budapesti nagykövetségé"


[link]

2019. ápr. 17. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!