Kezdőoldal » Utazás » Európa » Auschwitzban volt már valaki...

Auschwitzban volt már valaki gyerekkel?

Figyelt kérdés
Holnap megyünk, de nem tudom, hogy a 10 éves húgomra nem lesz-e negatív hatással a hely. Otthon már beszéltünk vele erről, elmeséltük neki mi hogyan történt. Megköszönném ha le leírnátok a tapasztalataitokat🙂

2019. ápr. 16. 22:08
1 2
 1/14 anonim válasza:
54%
Holokausztot tagadni tilos!
2019. ápr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

@1 Elég nehéz lehet ennyi ésszel egyszerre lépni és levegőt venni, gyűlölködésre mégis elég :(


@Kérdező: Auschwitz felnőttként is elég megterhelő, még Csernobilhoz meg Szarajevóhoz képest is, pedig azok sem épp gyerekprogramok. Voltam nyomorult szegletekben, de ennyire talán csak a saigoni háborús múzeum egyik terme, meg Delhiben egy földön kúszó amputált hajléktalan rázott meg.

2019. ápr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Maga a Muzeum nem ajanl latogatast 14 even aluli gyereknek. Tehat meggondolando a dolog -- lehet, hogy be se engednek
2019. ápr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem 10 évesen korai, még iskolában sem kerül elő ilyenkor a téma.
2019. ápr. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát...Én 15 voltam, és azért megrázott. Pedig tudtam, mire számítsak, mégis, mikor pl az idegenvezető felhívta a figyelmet a falba karcolt nyomokra a volt gázkamrában...Nem hiszem, hogy egy 10 évesnek való ez.
2019. ápr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
De minek? Komolyan, minek?
2019. ápr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 D. Brasco ***** válasza:
100%
Egy 10éves kislánynak barbie baba valo meg csillámpóni nem koncentrációs tábor látogatas!
2019. ápr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Hogyhogy minek? Azért, hogy megtanulja, hogy a népírtás rossz. Hogy ha a jövőben megint hasonlóra készülne valami elmebeteg banda, akkor felemelje a szavát ellene, és ne utólag csodálkozzon, mint annó a háború után. És itt nem csak a zsidókról van szó, hanem a szisztematikus népírtásról ami sok más néppel is megtörtént a nem is olyan távoli múltban, illetve történik bizonyos helyein a világnak a jelenben is. Persze 10 évesen korai még, de később mindenképp el kell vinni.
2019. ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%
Most azért mert ez a trendi elviszed a 10 éves lányodat Auschwitzba? Mégis mit vársz ettől? Miért kell az igazságérzetet a gyermek lelki fejlődése elé helyezni?
2019. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nemrég megjöttünk! A húgom pedig köszöni szépen, nem lett lelki sérült ☺. Idegenvezető, audio nélkül voltunk. Voltak ott más kisgyerekek is, nem ő volt az egyetlen. Persze azzal tisztában vagyunk, hogy valószínűleg nem értett belőle mindent. Pont ezért nem viselték meg a látottak. De 10 évesen már nem is annyira kicsi, hogy majd néhány év múlva ne emlékezzen arra, mit látott ott. Tehát amikor majd ezt tanulja, megérti majd és az ott látott dolgokat össze tudja kapcsolni majd a tananyaggal és így nem csak üres szöveg lesz majd számára.
2019. ápr. 17. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!