Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tudok-e Svédországban készpénz...

ReineAL kérdése:

Tudok-e Svédországban készpénzért vonat- és buszjegyet venni?

Figyelt kérdés
Svédországba utazom, s mivel nincs még helyismeretem és tapasztalatom, kérdezem, hogy a reptéri vasútállomásokon (Stockholm-Arlanda), és városi vasútállomásokon lehet-e készpénzért jegyet venni, vagy csak automatából és csak kártyával fizetve. Szóval hogy működik ez? Köszönöm a válaszokat!

#vonatjegy #automata #vasút #jegyvásárlás #Stockholm-Arlanda #svéd közlekedés
2019. máj. 22. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen tudsz fizetni készpénzzel, de van, hogy kisebb boltok nem fogadjék el, viszont ezt már a bejáratnál kikell irniuk (ej kontant)
2019. máj. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Én az ingyenes TransferWise debitkártyát használtam Svédországban fizetésre, jól bevált. Sokkal kedvezőbben váltja a valutát, mint bármely bank által kibocsátott kártya. A hozzá való telefonos appal egy perc alatt létrehoztam rajta egy svéd korona alapú zsebet, beleváltottam egy adag forintot, és attól kezdve azzal fizettem.


Keress rá és rendeld meg ingyen a saját kártyádat.

2019. máj. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kp-t viszek magammal.
2019. máj. 22. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!