Kezdőoldal » Utazás » Európa » Oroszországba egyénileg...

Oroszországba egyénileg elutazni repülővel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem a következő lenne: Oroszországba tervezek egy utazást, teljesen egyéni megoldással, tehát utazási iroda kihagyásával. Valaki utazott már így? Az igazság az, hogy nagyon szeretném ezt az utat, és olvasgattam sokat utána, de nem tudok dűlőre jutni.


Moszkva lenne az úticél.


A vízumigénylés milyen gyorsan, és hogy zajlott?

A reptéren nem volt semmi fennakadás?

Az orosz nyelv nem ismerete hatalmas akadály? Az igazság, hogy semmilyen szinten nem beszélek oroszul, csak angol, és német.

Esetleg lenne e valamiféle probléma, amire európaiként, és féltapasztalt túristaképp nem számítok? :)

köszönöm a válaszotok :)



2019. jún. 6. 12:24
 1/5 anonim válasza:
56%
Én még nem csináltam sose ilyet, ha jól tudsz angolul akkor biztos el tudsz lenni, és biztos izgalmas lesz akkor. De lehet jobb lenne előre egy szállást keresned ahol van szabad hely nehogy aztán az utcán keljen ejszakáznod.
2019. jún. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szállásfoglalás nélkül nem fogsz tudni kapni vízumot.

"Az orosz nyelv nem ismerete hatalmas akadály?"- igen, elég sok mindenből kimaradsz. Legalább a cirill betűket tanuld meg folyékonyan olvasni.

2019. jún. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A szállás megvan, és le is van foglalva. Természetesen előre mindent lefoglalnék, nem úgy értettem az utazási iroda kihagyását. :)
2019. jún. 6. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Orosz túlélőszókincs: [link]

Megkérdezhetem, hogy mit akarsz csinálni Moszkvában ? Úgy értve, hogy megérkezel a repülőtérre és utána hogyan tovább ?

Voltam jó pár évvel ezelőtt Moszkvában (tranzit vízummal), de mivel értem és beszélem a nyelvet, értelemszerűen teljesen más volt így.

2019. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged! :) Városnézés, látványosságok, semmi különleges. Nyilván egy kis vacsora esténként. Tipikus látnivalók felkeresése. Szokásos turistáskodás. Metró hálózat felfedezése, tömegközlekedni gondoltunk, mert hallottam pár rosszat az orosz közlekedésről, és nem jönne jól egy rendőrségi ügy orosz nyelv használata nélkül.
2019. jún. 7. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!