Kezdőoldal » Utazás » Európa » Székelyek. Milyenek a székelye...

Székelyek. Milyenek a székelyek? Pozitív és akár negatív tapasztalatokat kérek azoktól akik többször jártak Székelyföldön.

Figyelt kérdés

2019. jún. 10. 18:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Kedvesek, vendegszeretoek.
2019. jún. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
Milyenek a székelyek? született román állampolgárok, akiknek románia az anyaföldjük és romániának tartoznak hűséggel, de ez derogál nekik.
2019. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Általában olyanok, mint bármelyik másik emberi lény a világon. Vagy jók, vagy rosszak, vagy igényesek, vagy igénytelenek, vagy okosak, vagy buták. A származás nem számít.
2019. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Az ilyen biznisz székelyek jó fejek ameddig vastag a pénztárcád.
2019. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

A túristákkal vendégszeretőek.


De ennél közelebbi kapcsolatba kerülni velük... Bevallom elég sok negatív tapasztalatom van arról, hogy csak a saját érdekeiket nézik, és simán kihasználják, átverik meg hátba szúrják a másikat.

2019. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Ha leírnám a véleményem, kitiltanának az oldalról, mert itt csak jót és szépet lehetne írni, de én nem azt tenném.
2019. jún. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 talor ***** válasza:
97%
Több éve visszajáró vendég vagyok Székelyföldre, s ez idő alatt nagyon sok ott élő embert megismertem. Nekem egyelőre túlnyomórészt pozitív tapasztalataim vannak velük kapcsolatban. Én csak jót tudok róluk mondani, bár van furfangos észjárású székely ismerősöm, aki többször túlmegy a viccelés határain és nem veszi észre magán, hogy amiket mond, az már bántó, mint vicces.
2019. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
94%

Én erdélyi magyar vagyok, székely! Kívülről nagyon úgy tűnik, hogy a székelyek őnzőek, kihasználnak embereket, alkalmakat!

Nem! Rosszul gondolod! Akik ezeket csinálják, azok nem székelyek! Az igazi székelyek szeretik, becsülik egymást, és más tulajdonját! Amint olvastam vendégszeretőek, igen azok! Szeretik a turistákat, amíg a turisták nem kezdik el őket románozni meg hasonlóak! Nem tehetünk arról, mi székelyek, hogy ez a szülőföldünk, és hogy ide születtünk! Ide szánt minket a jó Isten! Igen! Ez a másik, egy igazi székely vallásos! Legalább egyszer az életben elmegy a Csíksomlyói Búcsúra, legalább egyszer látta Szűz Mária szobrát, legalább egyszer ett igazi székely kürtőskalácsot, halott már a pityókáról, a slápról, a borkányról, stb, evett már hecserlit!

Igen! Ezek a székelyek! Akik próbálnak nyitottan állni az új dolgokhoz, akik mindig pozitívak, még a legrosszabb helyzetekben sem hátrálnak meg! Aki ezeket nem tette, vagy teszi, az NEM székely! az az ember csak egy sima erdélyi magyar!

Tudom! Sokan azt gondolják: 'Ez most védeni akarja a fajtáját!' Nem! Ez nem igaz! Én csak szerettem volna tudatni, hogy mi a különbség az erdélyi magyar és a székely között! Hatalmas a külömbség! Megkérek mindenkit, hogy ne ítélkezzen addig, amíg nem ismert meg egy IGAZI SZÉKELY embert!, vagy ha úgy tetszik romániai magyart, erdélyi magyart...nézőpont kérdése.

Igen! Lehet hogy fiatal vagyok és még nem látom át az élet nagy gondjait! De igen! Az élet nagy gondjai az, hogy minket SZÉKELYEKET! a román kormány, állam kiakar készíteni(google: Úzvölgyi-temető, van pár érdekes cikk, videó) Ezek az élet nagy gondjai, amikor a saját szülőföldünkön, ahol nagyapáink vére folyt nem lehetünk igazán magyarok, székelyek! Elveszik tőlünk amink van, magukénak akarják tudni! Ami a legszomorúbb, hogy az én generációm semmit nem tud tenni ezellen...

Lehet, hogy a fiatalságom miatt gondolom így, lehet hogy nem, DE számomra ez fáj a legjobban, ez a legnagyobb gondom, hogy e tájon nem lehet magyar, és/vagy székely!

17/F

2019. jún. 30. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
A székelyek Romániában élnek, de annyira nem tudják elfogadni és gőgből még románul sem hajlandóak megtanulni. Amikor meg elmennek munkát keresni Brassóban, Kolozsvárra egy állásinterjún meg sem tudnak szólalni. Nem véletlen, hogy az erdélyi és a partiumi magyarok sem kedvelik Őket. Acsarkodó, veszekedős népség, bár egyáltalán nem mindegyik de igenis jellemző rájuk. Még a magyaroknál is felsőrendűnek érzik magukat, állítólag " Ők az igazi magyarok". A kolozsvári vagy éppen a temesvári magyarok nem kedvelik Őket. Vendégszeretőek? Hát ha bemész egy étterembe akkor a pénzedért kapsz, ételt, italt, úgy mint a világ bármely részén ha turista vagy. A táj szép és köztük is vannak értelmes emberek akikkel el lehet beszélgetni!
2019. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
75%
Nagyon sokat isznak, tényleg vendégszeretőek, harciasak, szeretnek dolgozni. Van néhány székely ismerősöm és valamiért náluk mindig Románia a téma hogy mi van ott, mik az események stb..érdekes nép!
2019. júl. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!