Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriában dolgozó/élő...

OliviaMoore kérdése:

Ausztriában dolgozó/élő magyarok? Milyen papírmunkát kell nekem itthon elintéztem mielőtt kimegyek?

Figyelt kérdés

Tudok a Medelzettel-ről, az ideiglenes lakcímbejelentésről, amihez elvileg szükséges a munkaadó aláírása, így azt gondolom ott kell.

Hogy ott megtudjam igényelni az E-Card-ot itt le kell mondjam a tb-t?

A kollektív szerződést ott Ausztriában kötik meg vagy már itt?

Milyen papírok vannak még amivel nem a munkaadó foglalkozik hanem én.

Szezonmunka-Tirol.


2019. jún. 13. 11:26
 1/3 D. Brasco ***** válasza:

A meldezettel-hez meg a lakcímbejelentéshez a munkáltatódnak semmi köze nincsen,kivéve ha ő intézi neked a szállást,pl ha egy hotelben fogsz dolgozni es lakni is!


Az itthoni tb-t minden képpen le kell mondd,ha nem teszed még meg is büntetnek majd érte!Tb-t ugyanis egyszerre csak egy országban fizethetsz.


Igazából neked a tb-t kell lemindani egy E106-os nevű papírral(ha még így hívják)azt jó napot,lehet indulni!

2019. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell lemondani a tb-t hanem egy E104est kérni a krankenkassétól amint be lettél jelentve dolgozni. Ezt az illetékes helyre Mo-n elküldeni. Ecardot automatikusan kapsz levélven amint bejelentettek dolgozni. A kollektiv szerződèsról a munkaadóval állapodsz meg és ha csak valami ettől eltért azt kell írásban rögzíteni. Meldezettelt a szállásadód írja alá. Bár én nem szezonmunkán vagyok hanem állandón, nekem így volt.
2019. jún. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja és ha állandó lesz a lakcímed nem pedig ideiglenes akkor kell majd 3 hónapon belül egy Anmeldebescheinigung az adott körzet Bezirkhauptmannschaftjában.
2019. jún. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!