Kezdőoldal » Utazás » Európa » Burgenland. Megfelelő nyelvtud...

Burgenland. Megfelelő nyelvtudással, szorgalommal, képzettséggel, beilleszkedési szándékkal rendelkező ott letelepedni vágyó magyarokat nemnyire fogadnak szívesen az osztrákok?

Figyelt kérdés

2019. júl. 8. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon, mert olcsó munkaerőt jelentenek.
2019. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Ha egyáltalán találsz arra melót, akkor szívesen látnak.
2019. júl. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Munkát biztosan találok, engem az ottani emberek befogadóképessége érdekel.
2019. júl. 8. 20:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan könnyű ott munkát találni. Én az osztrák-magyar határ mellett lakom.

Alig van már munkalehetőség, mert a kulimunkára, amire a magyart szánják, hatalmas a túljelentkezés. És nagyon válogatnak: fizikai munkára nem szeretik a nőket, a gyenge férfiakat...stb. Úgyhogy erős férfiként még van esély, nőként vagy idősként alig. Egyik vendéglátós ismerősöm hónapok alatt nem talált itt munkát, én úgyszintén, csak protekcióval. Nem szeretik a magyarokat, csak az aljamunkára kellenek nekik, egyébként lenézik őket és leszólják folyton (nekünk több vezetőség is gyakran "hülye magyarozott" - a 8 osztályt végzett vezető engem, a diplomás, 4 nyelven beszélőt). Ha bemész egy boltba és te viszed hozzájuk a pénzt, kedvesek, mint mindenkivel, csak ha kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz nekik, akkor derül ki, hogy legszívesebben a cipőjüket törölnék beléd, amiért keleti vagy. Tehát sokat kell nyelni azért az 1200-1300 euróért.

2019. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
"Nem olyan könnyű ott munkát találni" Nekem ez biztos nem probléma és nekem biztos nem " alja munkát" adnának, bár én semmilyen tisztességes munkát nem tartok " aljának". Amit az emberi hozzáállásról a kelet-európaikhoz való hozzáállásukról írsz az viszont elgondolkodtató. Csak remélni tudom, hogy nem ez az általános emberi hozzáállás mert akkor nem az én világom. Egyébként mint írtad te több nyelven beszélsz, hát én ilyen viselkedés után simán ott hagynám az ilyen munkáltatót, ha osztrák, ha magyar, ha akármilyen nemzetiségű.
2019. júl. 10. 11:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Hat nem a te vilagod, a 4es nagyon jol leirta a valosagot, en is hatar kozeli vagyok dolgoztam is kinn sokaig de az osztrak egy undorito nep foleg Burgenlandban. De a tiroliakat se kell felteni meg ugy altalanossagban egyiket se. Nemetek sokkal normalisabbak de kb mindegyik nep Europaban.
2019. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem Bécsben élnek magyar ismerőseim és ott dolgoznak évek óta és nekik főleg pozitív tapasztalataik vannak, de engem főleg Burgenland érdekel ezért tettem fel így a kérdést. Nyilván más Bécs és más Burgenland.
2019. júl. 11. 17:17
 8/11 anonim ***** válasza:
becs a masik veglet, gondolom osztrak kozeli baratsik nincsenek sokan ott se. a "mennyire fogadnak szivesen"-re ke ausztriaban keresd a valaszt...
2019. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bécsbe az ismerőseim összejárnak az osztrák szomszédaikkal, a munkahelyen jól kijönnek az osztrák kollégákkal, a gyerekeiket teljesen elfogadták az osztrák osztálytársak az iskolába. Több ilyen bécsi magyar családot ismerek. Azonban Bécs egy nagyváros, Burgenland meg kisvárosokból és falvakból álló régió, tehát lehetségesnek tartom, hogy ez is okozhatja a különbséget az emberek hozzáállásában.
2019. júl. 11. 21:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám nyugdijasként költözött Burgenlandba pár honapja (nagyon kevés nyelvtudással): neki pozitivak a tapasztalatai eddig a szomszédokkal, kedvesen fogadták eddig. Ha arrol van szo, szomszéd elviszi ide-oda, szeretnék megismerni.

Én nem sokat vagyok ott, voltunk falusi buliban, többekkel sikerült beszélgetni, nem tapasztaltam negativ reakciot.


Természetesen nincsenek illuzioink: ezek nagyon felületes kapcsolatok, nem lesznek életre szolo baratsagok (ha másért nem, a nyelvtudás hianya miatt sem). Az is valoszinü, hogy hata mögött kibeszélik -de ez Magyarorszagon is igy történne ujonnan beköltözöként egy faluban.

2019. júl. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!