Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párommal eldöntöttük, hogy...

Tipshi kérdése:

Párommal eldöntöttük, hogy jövőre kimonbdjuk a boldogító igent és szeretnénk kettesben Görögországban összeházasodni. Hogy tudom ezt kivitelezni? Valami ötlet, hogyan kezdjünk neki? Esetleg tapasztalat?

Figyelt kérdés

2019. júl. 17. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Szóval megteszitek az első lépést a válás felé? Kell a CSOK meg a babaváró hitel mi? Minek kell ehhez Görögország? Talán ennyire tetszett a Mamma mia?
2019. júl. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az ötlet jó, de sokba kerül a sok hivatalos fordíttatás meg Apostille miatt. Plusz majd itthon újra fordíttatni a házassági anyakönyvi kivonatot és honosíttatni a hazassagot.... Inkább nászútra menjetek oda

2019. júl. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Vagy esetleg egyhazi eskuvot ott tartani? En kulfoldon vagyok kenyszeru hazasodni, de onkent sosem vallalnam ezt a sok vackot es koltseget a papirozassal.
2019. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is az Anett Tours-t javasoltam volna :)
2019. júl. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha jól beszéltek görögül, akkor OK, ha nem , akkor tolmács kell. Én inkább itthon házasodnék, oda meg nászútra mennék.
2019. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Hiába házasodsz meg ott. Az nem lesz hivatalos. Itthon is ugyanúgy megkell, ha házas akarsz lenni. Persze ha görög állampolgárságra mentek..
2019. aug. 4. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6!


Nem így van. Csupán honosíttatniuk kell a görög házassági anyakönyvi kivonatot.

2019. aug. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Tehát újra hazasodni kell :)
2019. aug. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, es nem is tudnal ujrahazasodni, amennyiben az alatt azt ertjuk, hogy be kell menni egy magyar anyakonyvezeto ele, es ujra vegigmenni a hazassagkoteshez szukseges lepeseken. Ilyen mar kulfoldon megkotott polgari hazassagkotessel eleve lehetetlen. A honosittatas annyit jelent, hogy összeszeded a papirokat, es beviszitek a nagykovetsegre (kulfoldon elve nekunk igy kell pl.) idopontra, es ok honositjak a hazassagkotes tenyet a magyar anyakonyvekbe is, de ez egy nagyjabol 5 perces muvelet, ami utan par hettel/honappal majd kiadjak a magyar hazassagit is. Ennyi az egesz. De ezt sem kotelezo egyebkent megtenni.
2019. aug. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

8!


Nem kell újra házasodni. Ahogy az előttem szóló már leírta, ez csak papírmunka. Külföldön házasodtam, ott is élek, nyilván tudom mi hogy történt. Imádom, amikor olyan ember szól hozzá egy témához, akinek fogalma nincs az egészről.

2019. aug. 5. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!