Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit gondoltok debrecenről?...

Mit gondoltok debrecenről? Milyennek találjátok?

Figyelt kérdés
Debreceni vagyok.

2019. aug. 17. 11:46
 1/7 anonim válasza:
65%
Kecskeméti/szegedi vagyok de kb 2 havonta járok Debrecenbe 20 éve szóval kívülállóként azt mondom hogy szeretem. Nekem két igazán élhető város van az országba, Szeged és Debrecen. Ami kisebb (pl Kecskemét) az túl kicsi, nincs nagy élet, Pestet meg nem bírom. Ez a kettő viszont pont jó, bőven van mit csinálni meg hova menni, de nem túl nagy és hazai viszonylatba rendbe vannak, nincsenek elhanyagolva. Nagyerdő szép azokkal a tavakkal. Nem kizárt hogy egyszer az életbe debreceni leszek, kérdés munka mennyire van de logika szerint a főváros után kb itt lehet a legtöbb. Szegeden a méretéhez képest nincs olyan sok.
2019. aug. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem a régi panelek nem tetszenek olyan komcsis
2019. aug. 17. 11:58
 3/7 A kérdező kommentje:
De amúgy nagyon szeretem a várost
2019. aug. 17. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Minden nagyobb magyar város tele van panellel.

Szerintem is a 2 legélhetőbb vidéki város Debrecen és Szeged!

Rendezettek, élhetők, igen jó és modern tömegközlekedéssel, átlagon felüli jó közbiztonsággal!

Az egyetemek nagyon pozitívan hatnak e két városra: fiatalos, pezsgő, és elfogadó.

Mi Debrecenbe "betelepültek" vagyunk, de egész könnyen sikerült a beilleszkedés: munkahely ezerrel, és a gyerekeket is könnyen felvették.

Tudtommal nincs egyik városban sem "no-go" zóna - ellentétben pl. Péccsel vagy Miskolccal (Győrt nem tudom)

Pestre semmiért nem költöznénk, laktunk ott, és nekünk nem igazán jött be.

Debrecen (talán) annyival jobb, hogy rengeteg munkalehetőség van, iszonyú tempóban növekszik, ráadásul a repülőtere egyre jobb: innen már (időben) közelebb van London, Párizs, München vagy Barcelona mint maga Budapest. Egy folyó (pl. Tisza) hiányzik, ami Szegeden adott. Igazán nem tudok rosszat mondani róla, csak azt, hogy drága a parkolás, rosszul programozottak a lámpák, ezért szinte állandóak a dugók. (és a lakásárak is az egekben! pedig mindenütt építkeznek)

2019. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Tudtommal nincs egyik városban sem "no-go" zóna.

Látszik akkor hogy nem igazán ismered egyik várost sem.

Ajánlok akkor egy kellemes sétát a Biczó kertben

2019. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Hát ha a Biczó no-go zóna, akkor bizony az egész ország az!
2019. aug. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%

Debrecenben is van no-go zóna, több is, de azok azért kisebbek és messze nem olyan veszélyesek, mint a budapesti gettók.

Tócóskertben Derék utca 22.

Pac, Biczó István kert, úgy általában a kertségekben nem érdemes lakni, Nagysándor telep, a Nagyállomáskörnyéke. A Nagyerdőben is rendszeresen tűnnek el bulizás után fiatalok.

Persze az egész város korántse annyira veszélyes, mint Budapest. De az is igaz, hogy tizede a lakossága.


Munka Debrecenben se nagyon van, ha nincs ismerősöd, rokonod, protekciód. Ilyen szempontból olyan, mint egy nagy falu, le vannak osztva a normális állások családtagoknak, haveroknak, kívülállót csak ritkán engednek be. Budapesten azért jobban lehet boldogulni, de ott meg az egész ország emberi mocska is összegyűlik.

2021. febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!