Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Gyál az Budapest része vagy...

Gyál az Budapest része vagy egy másik város?

Figyelt kérdés

2019. okt. 5. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mekkora csoda az internet, mi?

2019. okt. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem resze.
2019. okt. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Külön város.
2019. okt. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egy másik város.
2019. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Fodor István Ferenc ***** válasza:
Ez komoly kérdés volt, vagy csak viccelsz? Budapestnek nincs 24. kerülete.
2019. okt. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy másik település, csak azt nem , hogy a neve miért Gyál és miért nem Nyál, vagy pedig Gyár , hogy értelme is legyen.
2019. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Fodor István Ferenc ***** válasza:
Akkor Téged a név eredete érdekel. Csakhogy ami ma értelmetlen, az nem biztos, hogy akkor is az volt, amikor elnevezték. Vélhetően egy személy nevéből keletkezett, a török eredetű "láng" jelentésű szóból. Így viszont már van értelme. Egyébként ott él egy falumbéli család is.
2019. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7-es , én nem bánom, hogy valamikor régen értelmes volt, inkább azt hiányolom, hogy miért nem teszik ma is azzá.

Rengeteg ilyen van, aminek nincs értelne és nagyon kis változtatással lehetne, mint pl. Balatonalmádi => Balatonalma, Balatonfűzfő ">Balatonfűzfa, Sóly lehetne Mosoly és így tovább. Lehet , azt gondolod, hű de vicces vagyok, de végeztem némi kutatást és azt láttam, hogy kb 100 éve rengeteg falu nevét magyarosították. Pl. Veszprémfáisz neve Veszprémfajsz lett. Kár, hogy abbamaradtak az ilyen törekvések, a háború után már igen ritkán fordult elő a helységnevek magyarosítása.

2019. okt. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fodor István Ferenc ***** válasza:
55%
Hát ebben nagyon nem értünk egyet, mert én éppen foglalkozom etimológiával és 100 évvel ezelőtt sok nagyon káros magyarosítás is volt. Személyneveknél is a patinás régi nevek néha átváltoztak maivá, de akit sok száz évvel ezelőtt Thewrewknek írtak, az nagyon büszkén írja a nevét ma is annak, noha Töröknek mondja. A Nagykunságban sok B..i nevű van (egy régi falu után, semmi köze a mai értelméhez!)Sokan Búzásra magyarosították, de vannak, akik ragaszkodnak hozzá. Ez esetben lehet, hogy megfontolnám. Manapság viszont egyre több Melegh változtat nevet... Na látod: a gép trágárnak minősítette a két ponttal jelölt szót és van, akinek az a neve!!! (Ő vajon hogy jelentkezne be ide?)
2019. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez elég indok arra, hogy valaki nevet változtasson, de ha nem motivált még így sem, akkor szenvedjen vele.
2019. okt. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!